Wpis z mikrobloga

W końcu po 7 latach mieszkania mam na osiedlu jakąś imbę i to oczywiście dotyczącą parkowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy u nas od ulicy taką krótką ślepą odnogę, w której mieszczą się dwa auta i tam parkują (tak jak czerwone na rysunku). Zupełnie normalna sprawa, nikomu nie przeszkadza. Miejsca głębiej jest tam więcej, no ale każdy wjeżdża tylko z brzegu bo inaczej by się blokowało innych (tak jak zielonego na rysunku), wiadomo.

Ponieważ ostatnimi czasy o miejsce zrobiło się ciężko to wymyśliłem plan (sprytny #pdk). Ponieważ mam dwa auta jeżdżące naprzemiennie i zdarza się, że jedno stoi bez ruszania nawet tydzień (dodatkowo w chwili obecnej padła chyba pompka spryskiwaczy więc nie bardzo mam jak jeździć) to wstawiłem je sobie tak jak zielone na rysunku, a drugim zaparkowałem normalnie tak jak czerwone.

Dla mnie sytuacja win-win - jedno auto nie stoi na regularnym miejscu i nie zajmuje niepotrzebnie innym miejsca, a na drugie używane na co dzień zawsze mam miejsce by wjechać.

Wczoraj wieczorem wracam do domu i co? No zastawili mnie. xD I to nie jakiś przyjezdny do sklepu czy coś tylko mieszkaniec bo kojarzyłem auto.

Nie przejąłem się bo auto i tak niesprawne no i myślałem, że jak się zwolni gdzieś obok miejsce to zaraz przeparkują. Taki #!$%@?. xD Stali od wczoraj do dzisiaj do południa jakoś. Więc gdybym akurat potrzebował to auto to tak bym sobie wyjechał. XD

Zostawiłem oczywiście karteczkę z kulturalną informacją, że fajnie by było jednak nie zastawiać komuś auta to dostałem odpowiedź żebym poprawnie parkował tak jak wszyscy tu stają i on nie pierwszy raz tak parkuje. XD No nie pierwszy raz, ale nigdy wcześniej raczej auta przed sobą nie miałeś. XD

Przecież bez względu na to czy ja sobie zastawię swoje auto, czy nie tam i tak będą zaparkowane max dwa samochody. Czyli dobrze rozumiem, że lepiej bym jednym tygodniami zajmował regularne miejsce parkingowe? No i przecież zawsze mogę sobie wyjechać czerwonym, cofnąć zielonym, a po powrocie przestawić i elo, już będzie dobrze wtedy? XD

Logika ludzi mnie poraża. ( _)
#motoryzacja #samochody #prawojazdy #sasiedzi ##!$%@? #gorzkiezale
Krupier - W końcu po 7 latach mieszkania mam na osiedlu jakąś imbę i to oczywiście do...

źródło: dd

Pobierz
  • 46
@Krupier: no i jestes na przegranej pozycji, jezeli nei ma tam zakazu to straz meijska nawet mandatu nei wystawi. moga cie zastawiac w nieskonczonosc. PS. teraz wiesz dlaczego inni nie parkowali na 2 jak ty :>
  • 0
PS. teraz wiesz dlaczego inni nie parkowali na 2 jak ty :>


@sablewski69: ale parkują bo jest jeszcze jedna taka zatoczka, w której typ parkuje chyba z cztery swoje samochody i dla mnie zajebiście, że sobie tam nimi żongluje w jednym miejscu zamiast mieć #!$%@? wszystkie cztery po całym parkingu.
  • 0
rochę przyjanuszowałeś. Ludzi #!$%@? to, że ktoś robi sobie prywatne miejsce z ogólnego. I wcale mnie nie dziwi to, że też zaczęli "zastawiać" samochód niesprawny, który wygląda jakby był wyłączony z użytku.


@X_Cz: nie przyjanuszowałem, gdzie tu januszowanie widzisz? XD

Samochód nie wygląda jak wyłączony z użytku, skąd ty takie informacje wziąłeś?
@Krupier: Się ciesz, że jeszcze masz gdzie parkować, bo ja mieszkam na takim osiedlu, gdzie miejsc parkingowych jest za mało, a jeszcze ludzie z prywatnych posesji zamiast u siebie a podwórku parkować to stawiają samochody na ulicy i są miejsca gdzie jest wolne, ale stawiać samochodu tam nie można, a na pewno nie jest to miejsce dla osób z mojego bloku i przyjezdnych z innymi rejestracjami. W ciągu 15 minut jest
  • 0
no nie chce brzmiec jak komuch ale tez bez przesady - moze jak chlopa stac na 4 auta to moze niech... se garaż wynajmie?


@sablewski69: ale skoro nie musi to po co ma to robić?

tak cyz siak no w Polsce juz tak jest ze wszystko musi byc na papierze i pod grozba kary bo zawsze sie trafi taka ku4wa co cie zastawi. dla mnei kto pierwszy ten lepszy ale po
  • 0
@nophp: no u mnie do tej pory nie było absolutnie żadnego problemu z parkowaniem, ale zrobili płatne parkingi na okolicznych marketach i całe towarzystwo z nowych osiedli developerskich przeniosło się do nas. XD

Ostatnio babka zaparkowała dosłownie zaraz za zakrętem 90 stopni na ulicy, która idzie wzdłuż bloku więc nie sposób było jej widzieć jak się nadjeżdżało. (_ )

Zostawiłem karteczkę z info co ona w
  • 0
to, że stoi długi czas nieruszony.


No i?

Jednym samochodem robisz sobie miejsce dla drugiego. Tutaj przyjanuszowałeś


Nie, to nie jest przyjanuszowanie, zlituj się. To nawet korzyść dla innych. Jakbyś przeczytał cały wpis to byś wiedział dlaczego.

Ale dzięki, w sumie nakierowałeś mnie na myślenie tego zastawiacza. To dopiero jest "januszowanie".

@X_Cz
>ale skoro nie musi to po co ma to robić?
no srac w domu tez nie msuisz, w teori mozesz wyjsc na trawnik przed domem i sie defekowac ale z czysto sąsiedzkich stosunkow tego nie robisz. tak samo na osiedlowym parkingu publicnzym nei rarkujesz swojej floty toyot na ubera..

troche wyobrazni
  • 0
@sablewski69: ale co to za porównanie dosłownie z dupy? Skoro parking nie ma określonych miejsc na mieszkańca to można tam sobie parkować tyle aut ile się chce. I nikt nie mówi o jakiejś flocie, weź sobie nie wyobrażaj.

Czyli wolisz żeby te cztery samochody, które mieszczą się w zagajniku stały normalnie na parkingu tak jak te czerwone dzięki czemu w miejscu gdzie teraz stoją cztery będą mogły stać tylko dwa innych
Krupier - @sablewski69: ale co to za porównanie dosłownie z dupy? Skoro parking nie m...

źródło: xd

Pobierz
@trzaichlac69: #!$%@? to daje jak nei ma tam zakazu - przyjezdzaja po godzinie i moga najwyzej mandat 100 wlepic (ale jaka droga do tego panie!) a holowanie mzoesz na wlasny koszt(oni tez moga holowac ale jakims trafem nigdy nie ma wolnego holu) i ubiegac sie o zwrot kosztow w sadzie -paranoja XD
@Krupier: napisales ze chlop 4 auta stawia- z tzrech aut ludzie sobie zycie ukladaja wypozyczajac imigrantom na ubera XD czyli chcialbys zeby tez panki i inne gowna se robilu parkingi firmowe na twojej ulicy? skad ja mam wiedziec ze to sa twoje prywatne uata czy nei prowadzisz dzialanosci?
  • 0
napisales ze chlop 4 auta stawia- z tzrech aut ludzie sobie zycie ukladaja wypozyczajac imigrantom na ubera XD czyli chcialbys zeby tez panki i inne gowna se robilu parkingi firmowe na twojej ulicy? skad ja mam wiedziec ze to sa twoje prywatne uata czy nei prowadzisz dzialanosci?


@sablewski69: Panki też bywają bo ktoś przyjeżdża i zostawia. ¯\(ツ)/¯

Nawet jeśli prowadzi jakąś działalność to co mnie to obchodzi. Widać, że bystry facet