Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, mam licencjat z ekonomii, jakiś czas pracuje w korpo w finansach w klikaniu tabelek, bez rozumienia tego co robię, bez rozwoju, a zarobki to myślę, że 8k brutto to max co można dostać na stanowisku niemenagerskim + żeby dostać awans to trzeba lizać dupę odpowiednim osobom, a nie liczy się to co umiesz. Czego się uczyć, żeby najszybciej dostać pracę w IT. Uczyłem się trochę Javy, podstawy dobrze ogarnąłem, ale napisać coś bardziej skomplikowanego strasznie mnie męczyło, raczej nie jestem zbyt techniczną osobą, zniechęciłem się dość szybko. Potem uczyłem się testowania, spodobało mi się na pewno bardziej niż kodzenie, łatwiejsze do przyswojenia. Ogarnąłem wydaje mi się, że sporo, na tyle, żeby wysłać CV na luzie i być pewnym siebie na rozmowie technicznej, rozesłałem przez 3 miesiące około 40 CV no i dostałem 2 maile zwrotne, 1 że nie mogli się skontaktować, bo CV wysłało 520 osób i drugi, że ponad 700. No zniechęciło mnie to strasznie do dalszej nauki, bo w tych kilkuset osobach na pewno były osoby z 1 rok expa+ i taka osoba jak ja nie ma szans na przebicie, bo firmy wybiorą zawsze osoby z doświadczeniem. W jakim kierunku się uczyć, żeby wkręcić się w branżę? Programowanie mi nie podeszło, za to testerka spodobała mi się bardziej niż aktualna praca i wszystko co miałem przez 3 lata studiów. Obczajałem jeszcze coś w kierunku analityki danych, bo mógłbym w CV podkolorować doświadczenie z pracy, ale widziałem na LinkedInie, że sytuacja jeszcze gorsza niż w testowaniu. Nie mam pomysłów już na siebie, klikać tabelki w Excelu całe życie to się tak nie da, IT wydaje się jedyną opcją dla chłopa.

#pracbaza #pracait #korposwiat #korpo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w IT jest obecnie ciężko z pracą jeśli nie masz wielu lat doświadczenia. Nie polecam nikomu teraz tam wchodzić. Może za jakiś czas sytuacja się zmieni, ale obecnie perspektywy są marne.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim z zarobkami to prawda, w wwa po dobrych studiach finansowych (tak, w finansach nadal studia mają znaczenie mimo że można się nic nie nauczyć xD) zarobki są bardzo podobne do IT, z doświadczeniem senior programisty w finansach można być już menadżerem w kontrolingu jak się dobrze poprowadzi karierę i hajs też dość podobny. Roznica robi się na podatkach - ryczałt w IT + w finansach b2b jest rzadkoscią (ale jest).Dodatkowo w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim

✨️ Autor wpisu (OP): @przegrywam_przez_miasto co trzeba umieć, żeby się załapać? przewijały mi się czasem oferty z tego, ale szczerze mówiąc jakoś mnie to odstraszało, nie wnikałem w temat


Nie mam pojęcia bo to nie moja branża. Ale jak jesteś po ekonomi i masz doświadczenie w finansach to na pewno będzie ci 100x łatwiej wejść w tego typu rzeczy to niż w zwykle IT.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Betoniarka69 Tu OP, nie rozumiem w sensie, że klikam w Excelu i innych programach coś w czym nie widzę sensu, nie wiem po co to ale klikać trzeba i wysyłać maile, umiejętności mam spore, biegły Excel, VBA, SQL, Power Bi i podstawy Pythona. Próbowałem aplikować do innego działu, gdzie jest lepsza kasa i te umiejętności mają znaczenie, to wzięli inną laskę, z mojego teamu, która się mnie jeszcze
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @sugite Tu OP
1. Mieszkaj w Wawie, Krakowie, Poznaniu, na Śląsku, Wrocławiu lub 3-mieście.
2.Miej minimum licencjat, najlepiej z Finansów, Ekonomii, Zarządzania itd, jak znasz 2 język poza angielskim (najlepiej jakiś z rodziny germańskich lub francuski) to ten punkt nie ma znaczenia.
3.Znaj angielski na poziomie B2+ w mowie (z obserwacji wnioskuje, że można zostać menagerem znając język na A2/B1, ale z solidnym B2 w mowie będzie łatwiej).
  • Odpowiedz