Wpis z mikrobloga

@nad__czlowiek: Stary na Linkedin, jak miałem 2 lata expa to dostawałem kilka ofert w tygodniu, teraz mam ponad 5 lat i przez ostatnie pół roku były może z 4 oferty, ostatnia w październiku xD Frontend developer

Teraz same klikanie nie starczy, nie dość że trzeba być ogarniętym technicznie, to jescze biznesowo i miękko. Najlepiej gdy firma chce full-stacka od chmury przez be po kolorowanie przycisków.
Pracy się szuka z polecenia. Jak
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Przy okazji jak tak lubisz pisać posty to nie widziałem jeszcze poruszonego "problemu", że zadania frontend poniżej poziomu seniora są delegowane w ręce backendowców. Zrobią to samo co frontendowcy i wyjdzie taniej niż 2 pracowników.
Więc w firmie masz mid/senior be i senior fe. (juniorów już nie ma).

A w ofertach głównie be lub fullstack przy czym frontend do przyuczenia.
  • Odpowiedz
@mleczko-kokosowe:

zadania frontend poniżej poziomu seniora są delegowane w ręce backendowców


Przykra sprawa. Nie nie miałem o niej pojęcia. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: ja jestem z drugiej strony tych rekrutacji i po kilkunastu rozmowach zastanawiam się gdzie są ci bezrobotni seniorzy szukający pracy po pół roku. Bo jakoś nie trafiają do nas na rekrutacje a jesteśmy jednym z unicornów SV, płacimy tylko nieznacznie mniej niż Google/Apple, za to dajemy ciekawą pracę w R&D, nie CRUDY, praca 100% zdalna i zdobyliśmy nawet jakieś nagrody “best place to work” w USA itp. (Inna rzecz że
  • Odpowiedz
@Tenonymous: nie, to są tylko pytania wstępne. Ale faktycznie zadania są IMHO zbyt łatwe, jakieś kolejki współbieżne nieblokujące itp, można tego się nauczyć. Kiedyś dawaliśmy trudniejsze, ale nikt nie przechodził.
  • Odpowiedz
@Krolik: co do współbieżności itp. to masz mało firm w których można nabywać takie umiejętności w praktyce, więc nie wiem co w tym dziwnego, że nie ma ludzi którzy je posiadają. Też bym wolał mieć ciekawsze skille, ale niestety większość pracy to backend i chmura
  • Odpowiedz
@pan_bogus: spoko, tylko niech nie piszą w cv że są ekspertami od c++ albo database internals, a potem okazuje się że nie ogarniają zarządzania pamięcią lub obsługi I/O. Niech napiszą że zrobili bootcamp w pythonie i nie będziemy tracić czasu.

Btw - u nas jest dużo roboty w chmurze ale trzeba umieć w sieć, znać protokoły itp. Ogólnie szukamy kogoś po prostu z solidną znajomością programowania, z mocnymi podstawami a nie
  • Odpowiedz
@Krolik: przy review CV wystarczy patrzyć na realne osiągnięcia (np. konkretne kontrybucje do jakiegoś silnika baz danych) a nie to czy ktoś pisze że jest ekspertem tego albo tamtego.
  • Odpowiedz
@Krolik: ale nie mówię o linkach do tych kontrybucji tylko o opisie. Jeżeli ktoś nie ma w CV jakichś konkretów o tym co dokładnie robił z bazami danych to można założyć, że żadnym ekspertem nie jest. No chyba, że ktoś nakłamał w CV i wpisał coś czego nie robił
  • Odpowiedz