Wpis z mikrobloga

#przegryw ##!$%@?

Chłop 30 lat i nie umie poprawnie wiązać butów. Od dzieciaka nie moglem się tego nauczyć, więc powiedzmy, że nauczyłem się jak wiązać buty swoja własną autorską metodą i tak żyłem te wszystkie lata. Dzisiaj postanowiłem się nauczyć robić to " the right way" nazwijmy to. Robię tak jak pokazują ludzie na filmikach i w ogóle mi to nie wychodzi. Zaczynam myśleć, że jestem upośledzony, tylko rodzice mi nic nie mówili, aby nie sprawiać mi przykrości
  • 12
@rocky93: pewnie masz aspergera albo jakis autyzm. Znam takiego jednego goscia ktory nie potrafi wiazac butow i jest bardzo inteligentny ale mocno denerwujacy- zero social skill. W kazdym razie nosi glownie buty na rzepy
@Nemayu: ja pamietam, ze umialem w wieku 4-5 lat wiazac buty i pomagalem innym przedszkolakom. Ale tu nie chodzi o metode, moj znajomy naprawde jest bardzo inteligentny i jak ma sie czegos nauczyc to zrobi to blyskawicznie ale wlasnie z takimi zwyklymi codziennymi czynnosciami ma problemy. Typowy asperger. Ale stac go na to
  • 0
@pilkarskiswir: Ja ogólnie mam problemy z takimi umiejętnościami manunalnymi. Jestem wcześniakiem, więc może to jakaś przyczyna, coś nie do końca w mózgu może się rozwinęło czy cos takiego, nie wiem. Jedyne czym się róznie od twojego znajomego, to to, że ja jestem idiotą(,)
@rocky93: Mózg jest plastyczny. Poszukaj zajęcia, który ćwiczy sprawność manualną. Choćby szydełkowanie, jojo, bierki, rzeźbiarstwo, struganie w drewnie, malarstwo.