Wpis z mikrobloga

  • 2
@Darth_Gohan:
Generalnie sprawa wygląda tak - budynek został mocno uszkodzony podczas IIWŚ, ocalały tylko parter i pierwsze piętro, a w dodatku w latach 60. front budynku przebudowano w stylu modernistycznym, a z oryginału zostawiono jedynie portyk. Odbudowa ma z zewnątrz przywrócić historyczny wygląd, a w środku ma powstać hotel.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Hatzfeld%C3%B3w_we_Wroc%C5%82awiu
https://www.whitemad.pl/wroclaw-palac-hatzfeldow-zostanie-zrekonstruowany-wizualizacje/
Tak to wygląda od strony dziedzińca, nie jest to mimo wszystko odbudowa od zera jak np.: w przypadku Pałacu Saskiego.
Fennrir - @DarthGohan: 
Generalnie sprawa wygląda tak - budynek został mocno uszkodzo...

źródło: Wroclaw_Wita_Stwosza_32

Pobierz
@Fennrir: Nie no ja mniej więcej kojarzę jak wygląda, ale z tego co dobrze napisał @Wozyack to tam mają hotel robić Ja trochę nie wierzę w te zapewnienia, że zrobią go tak żeby wyglądał na oryginał. Natomiast jak faktycznie zrobili by go zgodnie z oryginałem i przyłożyli się do tego to miałoby to sens.

Trochę dziwnie tylko by wyglądał obok super nowoczesnego biurowca obok, no ale tak już musi być. Moim
@Fennrir Rewitalizacja z odbudową jak najbardziej
Martwi nieco ten Rafin. Chociaż biorąc pod uwagę, że ma być tam Marriott i umowa franczyzowa już podpisana to jest szansa, że jacyś konsultanci od nich zadbają o to żeby nie było tam lecenia na skróty i bylejakości z której ten developer jest znany.
  • 2
@Darth_Gohan:
Jak już to ten supernowoczesny biurowiec nie pasuje do okolicy, a nie na odwrót bo Pałac Hatzfeldów stał tam pierwszy. Raczej żadna inna opcja niż odbudowa nie wchodzi w grę bo za dużo jest zachowane z oryginału żeby zbudować tam coś nowego.
Jeszcze niedaleko stał gmach Poczty Głównej który został wypalony podczas wojny, ale rozebrano go w latach 50. bo pruski, mimo że dało się odbudować. A w III RP
Fennrir - @Darth_Gohan: 
Jak już to ten supernowoczesny biurowiec nie pasuje do okoli...

źródło: Wroclaw_Poczta_Glowna

Pobierz
@Fennrir: Czy ja wiem. Tam swoje zrobiło to, że cały pl. Nowy Targ to już jednak Nowa Bryła. Obok masz Dominikańską, po drugiej stronie ulicy drugi nowoczesny budynek Justin center. Mówię niestety takie decyzje poszły wcześniej. Tam i tak już jest takie pomeiszanie z poplataniem ze masakra.
  • 1
@Darth_Gohan:
Są budynki z którym odbudowany pałac byłby się w stanie komponować, typu hotel Lothus i kamienice po przeciwnej stronie ulicy, więc patrząc w kierunku rynku to będzie można robić fajne ujęcia. W drugą stronę, no cóż... Ale to już wina ostatnich 30lat że pozwolono zabudować okolice Starego Miasta tandetną architekturą.
Nowy Targ to poza jedną kamienicą i budynkiem UM niestety same PRLowskie bloki, szkoda że tego nie zrealizowano dekadę wcześniej