Wpis z mikrobloga

Hej, stoję przed trudnym wyborem, sprzedać czy zostawić samochód. Może możecie mi podpowiedzieć. Samochód o którym mowa to Volvo xc70 z 2006 roku 2.5T z LPG, przebieg 250k. Dwa lata temu kupiłem samochód, zrobiłem w nim całe przednie zawieszenie, całe hamulce, wszystkie poduszki pod silnikiem, alternator i pompę wspomagania. Wymieniłem tez elektrozawory w skrzyni biegów, tuleje w kątówce, pompę paliwową, cewki ze świecami. Samochód ma również nowy rozrząd, akumulator oraz wszystkie oleje. Zauważyłem dość duży pobór oleju, myślałem, że to jest związane z instalacją gazową. Postanowiłem pojechać do mechanika i dowiedzieć się dlaczego pobiera mi 0.5 litra na 1000km. Niestety u mechanika dostałem strzała - mała kompresja w cylindrach: 1- 7.6 bar 2- 8 bar 3 - 8.5 bar 4 - 9,5 bar 5 - 11 bar. Dół silnika wg mechanika jest dobry. Wycenił naprawę na +/- 5200 zł. Prawdopodobnie, źle ustawiona instalacja gazowa i uszkodzona pompa paliwowa (wymieniona) doprowadziła do tego stanu. Samochód nie posiada rdzy, środek nie jest zniszczony, wysiedziany. Dodam, że w przyszłości przydałby się remont skrzyni, nie jest to pilne ale można, biegi wchodzą płynnie na zimnym i ciepłym silniku. Czuć delikatne puknięcia podczas zmiany z D na R i na odwrót.

Podsumowując, robić czy sprzedawać?


#samochody #mechanika #mechanikasamochodowa #pytanie #volvo #volvoxc70
  • 14
@Kb18: Jak kupisz coś z podobnego roku to nadal będziesz musiał włożyć w jakieś naprawy. Jak kupisz coś nowszego z nie wiem 2015 roku i coś padnie to od razu naprawy będą wyższe. Jak mechanik to naprawi za 5k a samochód jest warty 25k to nadal tylko 20% ceny samochodu.

Za 20% ceny ja bym zrobił i zostawił. No bo co lepszego kupisz za 30k?
Prawdopodobnie, źle ustawiona instalacja gazowa


@Kb18: a on w ogole ma hydrauliczna kompensacje luzu zaworowego?

Jezeli buda nie jest przegnita to robilbym jak najbardziej.

Zmienianie samochodow jak rekawiczki zawsze finalnie konczy sie wiekszymi kosztami (o ile duzo jezdzisz i nie jestes mirkiem handlarzem)
@Kb18: wsadzaj tam używany silnik i sprzedawaj póki coś jest warte.

Jesteś w błędzie jeśli myślisz, że przez 5 kolejnych lat bez awaryjnie pojeździsz tym autem, po remoncie tego silnika.

@programista15cm: kasowanie odbywa się hydraulicznie, jednak o luzie stanowi wysokość denka szklanki.
via Wykop
  • 0
@trzaichlac69: na allegro silnik kosztuje ok 4K do tego montaż i inne dodatkowe rzeczy. Nie wiem czy będzie lepsza sprzedaż w takim stanie.

Zdaje sobie sprawę z tym, że w przeciągu 5 lat mogą być naprawy.