Wpis z mikrobloga

Bosak "tłumaczy" jak wygląda sytuacja z ułaskawieniem Wąsika i Kamińskiego. Typ po maturze, którego jedyna pozycja w CV, poza "zawodowy polityk", to instruktor jakiś nart wodnych w jedno lato, "wyjaśnia" profesorów prawa i konstytucjonalistów. Esencja "chłopskiego rozumu" i antynaukowości konfederacji.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #prawo #sejm #bekazpisu #polityka
  • 41
@Kopyto96: spoko, była TVPO (gdzie w radzie programowej może zasiadać maturzysta bez jakiegokolwiek doświadczenia - już samo to coś mówi lol). Nadal nie wiem w jaki sposób czyni go to (oraz inne doświadczenia) osobą mającą kompetencje w zakresie konstytucjonalizmu.

Wyjaśnij!
@raymond-placek: Nigdzie nie napisałem, że to była TVPO. Niezle sprawy łeb masz od partyjnych przepychanek.

Nie ma kompetencji. Słuchałem wywiadu z Bosakiem w radio i mówił, że absolutnie nie jest kompetentny w tym zakresie i nie chce wypowiadać się za.prawnikow, ale spędził sporo czasu na zapoznanie się ze sprawą i odniosl się tylko do kilku faktów. Nic więcej.

Poza tym, posłuchaj trochę wypowiedzi prawników i zauważysz, że zdania są podzielone.

A
Nigdzie nie napisałem, że to była TVPO


@Kopyto96: tak, wystarczyło sprawdzić KIEDY Bolzag był w tej radzie, by zobaczyć, że to była TVPiSLPRSamoobrona XD - mój błąd!

Nie ma kompetencji.

no, dokładnie. Cieszę się, że w końcu się zgadzamy z tym, że zawodowy partyjniak z maturą nie ma podejścia do profesorów prawa.
@Kopyto96: a w 2006, gdy Bosak został tam zainstalowany (a nie kiedy skończył mu się kontrakt instalacyjny) rządziła PiS LPR SAMOOBRONA.

Więc podsumujmy: wielka pozapolityczna "kariera" Bosaka to:
- bycie członkiem rady programowej TVP zainstalowanym tam w czasach współrządów LPR (w którym Bosak był i nosił teczkę Giertychowi ( ͡º ͜ʖ͡º))
- bycie redaktorem (przez zawrotny rok) portulu prawy.pl, ściśle powiązanego z m.in. Moja Rodzina, Pallotynami,
@raymond-placek: I w czym on jest gorszy od Hołowni, który prawidłowo nie umie przesłać wniosku do Sądu Najwyzszego (o czym mówił prof. Piotrowski)? Przynajmnie był w polityce i musiał się orientować w sporach które się dzieją, douczać w tym temacie, w przeciwieństwie do Szymonka który w tym czasie prowadził program rozrywkowy i żarty sobie układał (co widać teraz że jest jego najmocniejszą stroną).
równy poziom co PZPRowskie błazny łażące na spędy Tuska i gadające jakimi to są wolnymi sędziami


@Towarzysz_Pawulon: lepsi tacy jak np. kamiński co walczył z komuną, bezcześcił pomniki armii czerwonej, i jest krystalicznie czysty wielki obrońca ludzi i walczący z korupcją. xd
Nie no, rewelacja - moja kuzynka skończyła pedagogikę. I to dziennie! Na państwowej uczelni!


@raymond-placek: ale ty wiesz że pedagogika to jeden z najłatwiejszych kierunków na który bardzo łatwo się dostać? Co ty w ogóle porównujesz architekturę do pedagiki xD
@raymond-placek: tak samo Szymonek probował pouczać Sąd Najwyższy w kwestii tego która Izba powinna się zajmować wnioskiem, który miał przekazać w imieniu posłów, potem jeszcze w jakim składze, a potem jeszcze oburzony skomentował jak orzeczenie ktore mu się nie podoba jest absurdalne.
Gdy jego kompetencje to ładne mówienie.
Co ty w ogóle porównujesz architekturę do pedagiki xD

@Instynkt: porównuję ukończenie pedagogiki do studiowania architektury. Przez 3 lata! Na studiach dziennych! To twój debilny argument za tym, że Bosak to wybitny konstytucjonalista ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@robert_malkowicz i "Szymek" to mówił wbrew praktycznie całemu środowiskowi prawoznawców?

@Towarzysz_Pawulon: ależ nie musisz nic szukać, po prostu uzasadnij jak to dowodzi niskich kompetencji i braku zaplecza merytorycznego polskich
@raymond-placek: Przede wszystkim jako organ władzy ustawodawczej próbował podważać i ingerować w działania władzy sądowniczej. Powinen pamietać, że sprawuje ważną funkcję publiczną i jego zdanie już nie jest jego prywatnym. Środowisko ma swoje opinie i niech je sobie wyraża jak chce.