Wpis z mikrobloga

No i stało się, kumpel nie jedzie na narty (opłacone) bo bie panny zatrudnione pół roku temu ida na macierzyńskie. A szukali je tez przez prawie pół roku XDDDDDD
Teraz będa pewnie z pół roku szukać zastepstwa albo dłużej, bo ci co będa musili być przyjęci na ich miejsce, będą zapewne wiedziec, że tylko na chwilę. A nie jest to branża, gdzie ludzi z znajduje się w 5 sek.
Rzecz jasna, na rekrutacji w komisji był kumpel + 2 kobiety. Kumpel wybrał 2 facetów, one go przegłosowały XDDDDD

#pracabaza #polska #praca
  • 11
no i? Uważasz że powinno się zlikwidować prawo do zwolnienia lekarskiego w ciąży i urlopow macierzynskiego i wychowawczego?

@ZielonaOdnowa:
Uważam, że w pierwszym roku powinno sie móc taką osobe normalnie zwolnić bez prawa do powrotu.
Bo co innego jak znajdzie się 1-2 kobiety na 10-20 osoby zespoł. Ale z tego co wiem, to u niego zostaną 2 osoby.
Jeżeli kobiety chcą być traktowane identycznie jak faceci, to prawo co do dzieci
@text: no tak, okres karencji na możliwość wykorzystania w sumie nie byłby chyba głupim pomysłem. Też w sumie ze stażem pracy można by powiązać % wypłacanego na macierzyńskim wynagrodzenia.
Z tym że nie ma na to żadnych szans w obecnej sytuacji demograficznej więc to tylko gadanie. Spodziewalbym się raczej wprowadzenia jakichś płatnych wychowawczych niż ograniczen w tym temacie.
e w USA czy Szwecji kobiety u mojego klienta pracują do porodu


@peszek_leszek: moja line manager w jUKEju popyla w 6mcu ciąży do pracy, zostały jej jeszcze dwa i wtedy idzie na macierzankę. Warunki pracy umiarkowanie szkodliwe dla płodu, ale z części zadań jest przesunięta.