Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zauważyłem ze praktycznie wszyscy moi znajomi jakby zakładają, że będę spłacał kredyt 30 lat, bo oni sami takie mają, w dodatku mieli bardzo niskie wkłady własne itd. Jak w grzeczny sposób najlepiej dać do zrozumienia, że ja swój kredyt spłacę w kilka lat, bo miałem ponad ćwierć miliona wkładu własnego i sporo nadpłacam? Nigdy nie sprawiałem wrażenia kasiastego bo rzadko kupowałem ciuchy, nie miałem macbooka, iphona (normalne przedmioty, ale dla biednych symbole bogactwa), a nie chciałbym żeby znajomi myśleli że robię nie wiadomo jakie wyrzeczenie i zaciskanie pasa żeby kupić mieszkanie.

Gdy powiedziałem, że kupiłem 3 pokoje (a jestem sam) to zostałem zapytany czy będę podnajmował jeden czy dwa pozostałe. Mówię zdziwiony że nie, po co? I spotykam się z jeszcze większym zdziwieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uświadomiłem sobie że ludzie chyba myśleli że jestem biednym lumpem i teraz się dziwnie z tym czuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 37
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: co za różnica co znajomi zakładają, co myślą i co mówią? jak z góry coś zakładają to nie wyprowadzaj ich z błędu tylko przytakuj. Za dużo się przejmujecie co inni powiedzą. Toż to luksus gdy ktoś Cię postrzega jako biednego lumpa, przynajmniej nikt nic nie będzie chciał.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wszystko zależy od grup w jakich się obracasz, Twoja grupa wydaje się być na takim poziomie gdzie zadowalają ich proste rozmowy stąd też masz prosty problem, który nie do końca mogę zrozumieć, ale widzę pewna alegorię, ty piszesz o 30 latach kredytowania a ja ostatnio wziąłem kredyt na dźwig i płace 30k raty miesięcznie xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie #!$%@? o tym, ze nadplacasz. Jak zapytaja powiedziec prawde ile ci zostalo kapitalu do splaty i nie snuc planow kiedy skonczysz. Dac znac po fakcie, np wyprawic jakas domowke i zaprosic znajomych w kontekscie "uwolnilem sie od banku". Jesli zapytaja o szczegoly podac fakty, nie chwalic sie. Jesli ktos zechce porady jak tez tak zrobic pokazac swoja droge bez zbednego #!$%@? i samouwielbienia.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim to tak ostatnio gadam z kimś tam z rodziny bo robimy remont i mówię że 150k mamy kredyt , remont już się kończy naszczescie , a ten no to jak już spłacicie tam za 20 lat to co potem, a ja wait ile my na 4 lata wzięliśmy ten kredyt, to takie galy zrobił jakby nie uwierzył xD przecież to nie jest jakoś dużo, po tym znów musimy wziąć też gdzieś
  • Odpowiedz