Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zauważyłem ze praktycznie wszyscy moi znajomi jakby zakładają, że będę spłacał kredyt 30 lat, bo oni sami takie mają, w dodatku mieli bardzo niskie wkłady własne itd. Jak w grzeczny sposób najlepiej dać do zrozumienia, że ja swój kredyt spłacę w kilka lat, bo miałem ponad ćwierć miliona wkładu własnego i sporo nadpłacam? Nigdy nie sprawiałem wrażenia kasiastego bo rzadko kupowałem ciuchy, nie miałem macbooka, iphona (normalne przedmioty, ale dla biednych symbole bogactwa), a nie chciałbym żeby znajomi myśleli że robię nie wiadomo jakie wyrzeczenie i zaciskanie pasa żeby kupić mieszkanie.

Gdy powiedziałem, że kupiłem 3 pokoje (a jestem sam) to zostałem zapytany czy będę podnajmował jeden czy dwa pozostałe. Mówię zdziwiony że nie, po co? I spotykam się z jeszcze większym zdziwieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uświadomiłem sobie że ludzie chyba myśleli że jestem biednym lumpem i teraz się dziwnie z tym czuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 37
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w sensie że masz potrzebę koniecznie dać znać znajomym że jesteś lepszy bo miałeś większy wkład? Tylko nie wiesz w jak sprytny sposób to zrobić?

Brzmi jakbyś był zjebem. Takim srogim
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ziomek ale myślę że to nie Twoi znajomi mają tutaj problem. Wydaje mi się że nie powinieneś mieć potrzeby im czegokolwiek udowadniać i mieć w dupie co mówią na Twoje 3-pokojowe mieszkanie.
  • Odpowiedz
Jak w grzeczny sposób najlepiej dać do zrozumienia, że ja swój kredyt spłacę w kilka lat, bo miałem ponad ćwierć miliona wkładu własnego i sporo nadpłacam?


@mirko_anonim: po co chcesz im to dawać do zrozumienia?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim i teraz zagadka dla kompensujących, czy OP jest zakompleksionym 16latkiem który wyobraził sobie taką sytuację bo tak naprawdę mieszka u ojca za fotelem czy człowiekiem 25+ który ma już tak silne paranoje że dawno temu powinien był iść na terapie?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Jak w grzeczny sposób najlepiej dać do zrozumienia, że ja swój kredyt spłacę w kilka lat, bo miałem ponad ćwierć miliona wkładu własnego i sporo nadpłacam?


Chłop jest finansowym analfabetą i jeszcze chce się tym chwalić, śmiechu warte
  • Odpowiedz