Wpis z mikrobloga

Znalezione na Twitterze. Szczególnie mnie bawi ten rentier xD

Przyznam szczerze - sam mam ostry ból dupy, bo wiem, że przed nami potężne wzrosty cen, ale jednocześnie nie mogę kupić kwadratu, żeby go za kilka miesięcy odsprzedać znacznie drożej.

Pieniądze dosłownie przelatują przed oczami ()

#nieruchomosci #mieszkanie #heheszki #humorobrazkowy #bekazpo #bekaztuska
haha123 - Znalezione na Twitterze. Szczególnie mnie bawi ten rentier xD

Przyznam szc...

źródło: GDA0LL_WsAAzuOd

Pobierz
  • 12
jednocześnie nie mogę kupić kwadratu, żeby go za kilka miesięcy odsprzedać znacznie drożej.


@haha123: Pytanie, jaki wzrost cen przewidujesz.

Bo może się okazać, że wzrost będzie tak duży, że ta beka po prostu przestanie Ci się opłacać. Lepszym wyjściem będzie komercyjny kredyt po jaja i szybki flip za 0,5 - 1 rok.

Jeśli ceny znów wzrosną chociaż o te 20% (a raczej tak), to na bańce zarobisz 200k, kupisz dwa takie
Przynajmniej prawidłowa diagnoza, czyli nie zwalamy już zarobku na deweloperów i banki tylko wskazujemy tego kto zarabia najwięcej, czyli posiadacze już istniejących nieruchów

@DeoLawson: Ale deweloperzy i banki też zarabiają, banki, bo jest fala nowych chętnych na kredyt, a deweloperzy, bo mogą marżę wysoką utrzymywać.
@haha123: ostatnio czytałem, że Mick chce budować państwowe mieszkania, których nie będzie można kupić tylko wynajmować xD
Więc już wolę te pomysły na tańszy kredyt niż gospodarkę centralnie sterowaną ze spółdzielniami rodem z PRL