Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Jak powstały wirusy?

Wirusy to bardzo małe twory infekujące różne organizmy. W swojej najprostszej postaci złożone są z materiału genetycznego i białek, które tworzą osłonkę zwaną kapsydem. Najmniejsze z wirusów mają około 20 nm średnicy i można je zobaczyć dopiero pod mikroskopem elektronowym. Jedne z największych przypominają bakterie. Różnorodne są również ich kształty i... pomysł na to, skąd właściwie pochodzą. W przypadku komórek można narysować drzewo filogenetyczne pokazujące powiązania między Ostatnim Uniwersalnym Wspólnym Przodkiem (LUCA) a pochodzącymi od niego różnymi organizmami. A skąd wzięły się wirusy?


#mikroreklama #mikrobiologia #biologia #przyroda #medycyna #liganauki #swiatnauki #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Pobierz Goglez - Znalezisko: Jak powstały wirusy?
 Wirusy to bardzo małe twory infekujące róż...
źródło: maxresdefault
  • 26
@Goglez dla mnie to jakiś dziwne tłumaczenie, wirus ( czyli kod ) powstał sam z siebie, więc jak przystosował się, skąd wiedział jakie osobniki może atakować, jak się dostosował jakieś to dla mnie naciągane
@turok2016: zapoznałem się. Zgodnie z jej definicją teoria naukowa opiera się na faktach. Natomiast ojciec wirusologii kłamał w swoich pracach naukowych.

In 1995, the centennial of the death of Louis Pasteur, a historian of science Gerald L. Geison published an analysis of Pasteur's private notebooks in his The Private Science of Louis Pasteur, and declared that Pasteur had given several misleading accounts and played deceptions in his most important discoveries.
W naturze takie rzeczy po prostu nie występują.


@lavinka: Bo? Podejrzewam, że widziałaś kiedyś kryształy lub zwyczajne płatki śniegu. Białka też krystalizują, a kapsydy złożone są z wielu kopii tych samych białek. W przypadku niewielkich struktur (takich jak wirusy) nie jest to nic niesamowitego.

Jest też ogromny jak na wirusa, przeciętny wirus jest o wiele mniejszy, a toto jest niemal wielkości bakterii.


Ale czego to ma dowodzić? Są różne wirusy i