Wpis z mikrobloga

Już pal sześć tę szybkość odtwarzania. Do telewizora cat 8, a w ścianie cat 5e, no ale liczy się ostatni metr, nie?
A jeszcze w telewizorze port stumegabitowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kolega wymieni zasilacze w tych ruterach to z rec.709 telewizor przejdzie w tryb rec.2100.

To je stan umysłu.

#tonskladowy – największe absurdy #audiovoodoo
Roszp - Już pal sześć tę szybkość odtwarzania. Do telewizora cat 8, a w ścianie cat 5...

źródło: 416020359_872946498164719_6247709728755860224_n

Pobierz
  • 76
switch niezarządzalny może mieć zaimplementowany jakiś QOS więc heheszki heheszkami, ale coś w tym może być


@krytyk__wartosciujacy: dokladnie to samo pomyslalem i mialem podobnie.
Nie z TV ale ma potrzebowalem na szybko wpiac wiecej urzadzen, jakis tani switch 1000mbps dalem pomiedzy i niespodzianka, 1000mbps to bylo przez moze minute jak puscilem duzy transfer.

Jak sie doda powiedzmy roznice w ekranowaniu kabli oraz samego switcha to serio moga wyjsc spore roznice.
Do warunków domowych cat5e jest wystarczające do 10 gb/s.


@Mirek007: nie

"Category 5e specification (Cat 5e). The cable standard provides performance of up to 100 MHz and is suitable for most varieties of Ethernet over twisted pair up to 2.5GBASE-T[1][2][3][4] but more commonly runs at 1000BASE-T (Gigabit Ethernet) speeds."
a w tv pewnie port setkowy xD ale znam takich fachowców, zajeżdżam na montaż neta i jak widzę wszędzie skrętki cat 6 i wyżej to już wiem z kim mam do czynienia: polakiem który robi na zachodzie na budowach i jak im kabli zostaje to zabiera do polszy xD


@WstretnyOwsik: ja nie robię za granicą, a wszędzie sobie cat7 zrobiłem, bo kosztowało dosłownie grosze więcej niż cat5e, ostateczna różnica to było
Nie prościej wrzucić światłowód zamiast tych kabelków ( ͡° ͜ʖ ͡°) konwertery optyczne para na ethernet po pare zł już są na gbps, kwestia czasu jak będą na 10gbps, a i nie trzeba się bawić z kablami :)
@milosh345: światłowody są bardziej delikatne i nikt nie będzie konwerterów przy każdym porcie robił bo to bez sensu, i z kablem też trzeba się bawić bo światłowód nie jest bezprzewodowy...
mój znajomy zrobił sobie solidna sieć na cat7, smart home i takie tam. Przy każdej zabawie z wiertarką chłop teraz melisę pije


@Roszp: a co, jest jakiś upośledzony?
pomijając to że jak można to zapomnieć, to chyba od czegoś jest dokumentacja budowy?
@WstretnyOwsik #!$%@? bez sensu, w mieszkaniu mam po całości kat.6 schracka, mówię tutaj o kompie i TV. W TV są porty setki ale są przejściówki na USB/rj45. Do samego mieszkania mam FTTH 1gb. Do tego zaraz dojdzie NAS 2.5gbe, więc kat.6 to żadna fanaberia. Wszystko powyżej to już przerost formy nad treścią w domu