Wpis z mikrobloga

Już pal sześć tę szybkość odtwarzania. Do telewizora cat 8, a w ścianie cat 5e, no ale liczy się ostatni metr, nie?
A jeszcze w telewizorze port stumegabitowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kolega wymieni zasilacze w tych ruterach to z rec.709 telewizor przejdzie w tryb rec.2100.

To je stan umysłu.

#tonskladowy – największe absurdy #audiovoodoo
Roszp - Już pal sześć tę szybkość odtwarzania. Do telewizora cat 8, a w ścianie cat 5...

źródło: 416020359_872946498164719_6247709728755860224_n

Pobierz
  • 76
@frez za kilka tygodni będę robić siec w domu i żeby nie robić "starocia" postawiłem na ubiquiti 2.5gbps i skretke cat6 ponieważ:
- 10gbps ogarnie do 55m
- grubość kabla 6mm tak jak 5e
- mam turbo wygodne 8p8c przelotowe
- promień gięcia x 4 a nie x6...
- 10gbps na rj45 cholernie dużo prądu ciągnie, jakbym miał przyspieszyć do 10gbps to bym już poszedł w światło (jakbym musiał zmieniać cat6)
-
@Roszp: w nowych instalacjach albo modernizacji istniejących minimum cat. 6 jeśli to dom jednorodzinny, po dwa przewody na punkt co by mieć zapas w razie W i wsio. Na co komu cat 8? To już lepiej światłowód 2J albo jakiegoś mumtimoda kłaść, promienie gięcia pewnie lepsze niż cat 8 drutowe.

A , światłowód nie łapie zakłóceń elektromagnetycznych tak jak drut, ale no…
widzę wszędzie skrętki cat 6 i wyżej to już wiem z kim mam do czynienia


@WstretnyOwsik: co złego w skrętce cat 6a w domu? to kosztuje grosze przecież, a skoro mam światłowód na słupie 1gbit to chyba warto zamontować przynajmniej cat 6a? do monitoringu pociągnąłem 5e, wiadomo więcej nie potrzeba.
@assninja ale wiesz że na końcu zaciskasz keystone a nie rj45? Tak jest w dokumentacji zresztą.
@SanFable niby tak ale jak masz wrzucać pod tynk kabel to pod ap można już dać cat7, ja nie wiem co będzie za 10lat ale wiem że ap zbierają już większość urządzeń i przytykanie na 1Gbps można odczuć, co z tego że na WiFi obsługuje 3gbps dla przykładu skoro wąskie gardło to będzie Ethernet, niby 6
@MaC1u5 z AP robię hacka - podwieszany sufit mam w kuchni, która jest nawet centralnie położona i głupota byloby z niego nie skorzystać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pomyślę, ale jak przypomnę sobie jaka Amerykę miałem u rodziców z zaciskaniem cat6 bitnera z 8p8c przelotowymi lanberga to kurde niebo a ziemia względem standardowych wtyczek, 100% skuteczności, bajecznie proste, a co dopiero wyższe kat, grubsze żyły, odpowiednie wtyczki itd.

PS
@assninja ale wiesz że na końcu zaciskasz keystone a nie rj45? Tak jest w dokumentacji zresztą.


@MaC1u5: gdybym wiedział o keystone gdy to robiłem to pewnie tak XD

aczkolwiek i tak w patch panelu się wciskało kabelki w uchwyty, to połowa roboty odpadła, w gniazdkach w sumie też, poza tym że ciasno i kable sztywne jak papaj, najgorzej było stać na drabinie 4m nad ziemią i tam robić zwykłe rj45 do
@Roszp takich debili jest od groma. Dowartościowują się próbując pokazać innym jacy z nich melomani itd.
Znajomy dziś ma zawaloną kawalerkę drogim sprzętem audio, setkami płyt CD i winylowych. Wszędzie jakieś podkładki, kable pozłacane z filtrami i ciulstwami. On słyszy wyraźną różnice.
Przed laty wychwalał nowy pozłacany kabel HDMI. Obraz po wymianie był wyraźnie ostrzejszy a dźwięk czystszy.
Nie dało mu się wytłumaczyć jaka jest różnica miedzy sygnałem cyfrowym a analogowym. Te
Tak jak ktoś wyżej napisał - idiotyzm głównie z powodu tego, że 99% telewizorów podłączonych do internetu kablem osiąga prędkość 100/10. W związku z tym jak się chce oglądać nawet z serwera domowego filmy w naprawdę dobrej jakości (BR Rip 4K HDR, Dolby Atmos, Dolby Vision) to taki pliczek może mieć bitrate nawet w okolicach 120Mbps - wiem z doświadczenia. W związku z powyższym jedna opcja to kupowanie karty sieciowej na USB