Wpis z mikrobloga

Ile powinien motur 125 jechać bez problemu na godzinę? Mój przy 70 się telepie i ma już pod czerwone na obrotomierzu obroty, a 90 to już jakby miał się rozlecieć zaraz.
Ile potrzeba żeby sobie normalnie jechać po ulicy i żeby wyprzedzić czasem kogoś czyli tak do 120 na luzie żeby sie rozpędzał? 250 da radę?
#motocykle #motory #jednoslad
  • 22
  • Odpowiedz
@wylisiony_afrowiorek coś tam jest nie tak. Mój Chińczyk 115 według GPS osiągał, jeśli nie było nadmiernego wiatru i była dobrej jakości, prosta droga.

120 na luzie to 250cm3 spokojnie. Ale to pojemność która nie występuje u nas.
  • Odpowiedz
@wylisiony_afrowiorek a skąd mamy wiedzieć czym jeździsz? Jeden ma 15 KM i jest lekkie jak piórko, drugi 10-11 KM i masz różnice tych 10-15 km/h. Ale tak czy siak 10 konne te 90 km/h vmax według GPS wyciągają. 80 to lajtowo na przelocie. Pewnie masz coś 10 konne stąd 90 to już taki vmax
  • Odpowiedz
@wylisiony_afrowiorek: ja moją 300cc nie czuję problemów za miastem. 6,5s do setki. Do 120 w miarę ok przyspiesza. Powyżej już jest słabiej. Do wyprzedzania ciągów aut jest wystarczający na normalnych dwukierunkowych drogach jest spoko
  • Odpowiedz
@wylisiony_afrowiorek 40 koni minimum do takiej jazdy jakiej chcesz. Na luzie będzie ci jechał 90 bez zmęczenia a jak będziesz chciał wyprzedzić to bez redukcji mijasz każdy samochód który nie próbuje się z tobą ścigać
  • Odpowiedz
@wylisiony_afrowiorek:

jaka marka / model?
japoniczyki potrafia i 120 leciec np taka honda cb125 jedzie 100 a i 110 jak sie zlozysz.
chinczyki to czasem zamykaja licznik jedynie na 80-90. roznie bywa

zeby normalnie jechac po za miastem to tyle by TIRY cie nie wyprzedzaly, bo to jest nebiezpieczne, czyli te 95+ licznikowe zeby bylo
  • Odpowiedz
  • 0
@wylisiony_afrowiorek z 250cc losowymi jest tak, że licznikowo rozbujasz do 150-160, z czego do 140 w sensownym czasie.
100 km/h to żaden problem, będzie 6 tysięcy obrotów, a odcina chyba przy np. 11500 rpm. Do setki 8 sekund przykładowo.
Czyli do jazdy z punktu A do B jest ok.
A do wyprzedzania to zawsze będzie chciało się mieć 600cc. Na 250cc tiry i auta jadące do 100km/h możesz wyprzedzać, oczywiście warto oszacować
  • Odpowiedz
tylko gaźnik był chyba wymieniany


@wylisiony_afrowiorek: Tutaj upatrywałbym problemów. Czy został wymieniony gaźnik na odpowiedni i dobrze wyregulowany. Chyba nie ma na ryku 125, nie ważne, jakiej jakości, która tych 90KM\h według GPS by nie osiągała.
  • Odpowiedz