Wpis z mikrobloga

Siema Wykopowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z ostatniej wizyty w jednym z najpiękniejszych miast na Słowacji - Bardejów! To miejsce pełne historii, uroku i niezwykłych atrakcji, które naprawdę warto poznać. Oto kilka z nich:
- Stary Bardejów (Starý Bardejov): Ta starówka to prawdziwa perełka! Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zachwyca pięknymi kamienicami, urokliwymi uliczkami i zabytkowymi kościołami. Spacerując po tych wąskich uliczkach, poczujecie się jak przeniesieni w czasie. Koniecznie odwiedźcie gotycki kościół św. Idziego - jego wnętrze robi wrażenie!
- Bardejovské Kúpele: Jeśli marzycie o relaksie i odprężeniu, to miejsce jest dla Was. Uzdrowisko Bardejovské Kúpele słynie z mineralnych źródeł, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie i urodę. Możecie zanurzyć się w basenach z leczniczą wodą mineralną i skorzystać z różnorodnych zabiegów spa. To prawdziwa oaza relaksu!
- Muzeum Szaryskie: Dla miłośników historii i kultury to obowiązkowy punkt programu. Muzeum Szaryskie oferuje fascynujące zbiory, które przedstawiają historię miasta i regionu. Dowiedzcie się więcej o bogactwie kulturowym tego miejsca i poznajcie jego tajemnice.
To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Was w Bardejowie. To magiczne miasto ma wiele do zaoferowania, od pięknych zabytków po urokliwe zakątki. Jeśli szukacie miejsca, które połączy historię, kulturę i niesamowite widoki, Bardejów jest właśnie dla Was!

Zapraszam do znaleziska

Czy byliście już w tym mieście? ???

Jeśli kochasz podróże i szukasz inspiracji do wyjazdów, to zapraszam do obserwowania mojego konta oraz hasztagu #podrozebezosci.

#slowacja #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #europa #historia #przyroda #podrozebezosci #turystyka #kultura
podrozebezosci - Siema Wykopowicze! 

Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażenia...

źródło: bardejow rynek atrakcje co warto zobaczyc zwiedzic w bardejowie slowacja przewodnik

Pobierz
  • 39
Piękne miasto, byłem, widziałem ale należy też wspomnieć o bandach cygańskich gówniarzy którzy zaczepiają, nagabują i próbują okraść turystów.

Sam byłem świadkiem jak próbowali oskubać 3 młodziaków z Polski którzy mieli akurat czas wolny w tym mieście w ramach wycieczki szkoleń. Gdyby nie nasz interwencja i pogodnienie tych „mulatów” to młodziaki straciliby telefony i hajsy.

Można powiedzieć, że w każdym mieście są łyki ale tam jest ich naprawdę dużo.
@podrozebezosci byłem w 1996 na koloniach. Na starówce urzekła mnie jedna knajpa gdzie serwowano takie pieczone słodkie paluchy nadziewane jakąś konfiturą, coś ala pączki. Cudowne do tej pory nie mogę znaleźć co to było.
Mało kto tam jeździ i rzeczywiście wygląda jak opuszczony


@podrozebezosci Bardejów jest popularny wśród Słowaków i wśród Polaków. Juz sam fakt, że tyle mireczków pisze, że było o tym świadczy.
Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z ostatniej wizyty w jednym z najpiękniejszych miast na Słowacji - Bardejów!

@podrozebezosci: Skoro miasto nazywa się „Bardejów”, to „(…) podzielić się (…) wrażeniami (…) z wizyty w (…) Bardejowie”, nieuku!

słynie z mineralnych źródeł, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie i urodę.

@podrozebezosci: „słynie ze źródeł” – każde naturalne źródło zawiera wodę z minerałami. Źródło, samo