Wpis z mikrobloga

Wy narzekacie na ceny mieszkań w dużych miastach ale patrzcie co się zaczyna odpiexxxlać w powiatowych.
Woj lubelskie, piździejów 12k mieszkańców gdzie dziki chu#ami hamują i bociany zawracają. 8640zl za metr + obowiązek wykupu miejsca w garażu za 50k zł. Więc mieszkanie w stanie deweloperskim kosztuje 568k zł. A gdzie wykończenie, umeblowanie, sprzęt RTV AGD? Wychodzi na to, że w dziurze pod Ukrainą za nowe mieszkanie trzeba wybulić +700tys a chyba nie muszę wspominać jakie są tutaj zarobki? 5 tys wypłaty zobaczysz jak pracujesz cały miesiąc z sobotami i tylko niedzielę wolne. A i to nie każdy, bo kobiety pracujące w sklepach itp nie mogą liczyć na nic oprócz minimalnej.

#nieruchomosci
SzukamNlcku - Wy narzekacie na ceny mieszkań w dużych miastach ale patrzcie co się za...

źródło: IMG_20240104_233859

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: mamy wolny rynek, nikt nie zabroni sprzedającemu i milion dolarów krzyknąć ale żeby twierdzić że takie są ceny to ktoś jeszcze w takich cenach musi to kupić.

a w to wątpie
  • Odpowiedz
  • 17
@haha123: o to to dokładnie. Na szczęście ja mam gdzie mieszkać ale jak bym miał coś kupić w takiej cenie to tylko emigracja bo nie ma szans aby taką ratę kredytu udźwignąć.
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon Lublin to też #!$%@?ów z totalnie #!$%@? cenami. Jeśli chodzi o większe miasta to stosunek zarobków do cen mieszkań w Lublinie wychodzi prawie najgorzej w całej Polsce. Jesteśmy na 2 miejscu od końca. Duzo łatwiej jest kupić mieszkanie w Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku za tamtejsze średnie pensje niż w Lublinie za średnią lubelską... I ja kompletnie nie rozumiem dlaczego, bo w Lublinie naprawdę nie ma żadnych perspektyw, nie jest to ładne
  • Odpowiedz
@Julka_ACAB_BLM z cenami to się zgodzę, ale z perspektywami nie. Od kiedy mieszkam w Lublinie to rynek w mojej branży (IT) urósł bardzo dużo. Jak zaczynałem tutaj studia to były pojedyncze firmy dające zatrudnienie. Teraz można przebierać. A i odległość od stolicy jest dużym ułatwieniem.
  • Odpowiedz
W 2021r kupiłem mieszkanie w mieście powiatowym około 30tys mieszkańców, wtedy uważałem że drogo, na górce cenowej, za 4800 za m2 plus parking 10k. Teraz ten sam deweloper sprzedaje lokale za 8k za m2 xD
  • Odpowiedz
8640zl za metr + obowiązek wykupu miejsca w garażu za 50k zł. Więc mieszkanie w stanie deweloperskim kosztuje 568k zł.


@SzukamNlcku: za tyle to już lepiej działkę kupić i dom postawić, chociażby taki prefabrykowany 60-80m2. Baaa może i taniej by wyszło systemem gospodarczym. W takim powiatowym i tak wszędzie się dojeżdża autem więc jeden grzyb czy mieszkanie w centrum czy dom na terenie powiatu.
  • Odpowiedz