Wpis z mikrobloga

#pytanie #wroclaw
Czy jest coś lepszego do filtrowania twardej wody niż brita hard water expert?
Używam od dłuższego czasu, ale te filtry wystarczają na coraz krócej, coś chyba producent przycina.
Wołam Wrocław, bo tutaj nie się tej wody bez filtrowania pić.
  • 13
  • Odpowiedz
@wujekwichura: jeżeli chcesz się pozbyć całkowicie minerałów to raczej użyj odwróconej osmozy.
Tylko użyj jakiegoś mineralizatora później tej do picia aby się nie wypukłać z minerałów.

Wrocław nie ma jakoś szczególnie twardej wody, ale nie będę dyskutował o gustach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau: nie no, tak to nie, ale herbaty z korzuchem nie przełknę

@Rad-X: nie chcę filtrować tak hardkorowo, szukam po prostu wydajnego filtra, który wystarczy na dłużej niż 2-3 tygodnie jak brita ostatnio
  • Odpowiedz
@wujekwichura nie wiem gdzie we Wrocławiu mieszkasz ale u mnie na gajowicach nie ma takiego problemu. Na zdrowie też twardość wody wielkiego wpływu nie ma bo większość minerałów sprawiających, że woda jest twarda nie wchłania się do organizmu (jak masz zdrowe nerki)
  • Odpowiedz
  • 0
@marsjanin2012: @Ogau @Viking-
Zachód, ale mieszkałem już praktycznie wszędzie (no oprócz Psiego Pola i Jagodna, no ale mówmimy teraz o Wrocławiu). Wszędzie woda jest kiepska, co widać po czajniku jak nie stosuje się filtrów albo po kamieniu w łazience.
Fakt jest taki, że na jakość wody wpływają też rury, którymi płynie, więc ciężko to porównywać.
  • Odpowiedz
@wujekwichura: no ale woda bez kamienia nie jest polecana do picia, po uzdatniaczach zmiekczajacych wiec nie wiem czemu szukasz dziury w calym, a u mnie sie robi osad z herbaty na kubku to co mam zrobic? Leje przez brite czy cos takiego bo panienka kupila, czajnik i tak trzeba raz na miesiac odkamienic.
  • Odpowiedz
widać po czajniku jak nie stosuje się filtrów albo po kamieniu w łazience.


@wujekwichura: co jest złego w kamieniu, że trzeba go filtrować przed wypiciem?
  • Odpowiedz