Wpis z mikrobloga

#watroba #alkoholizm #zdrowie #medycyna

Czołem, nie ukrywam troche pofolgowałem z alkoholem i tłustym jedzeniem przez ostatnie pol roku/rok, zaczalem odczuwac dyskomfort jesli chodzi o wątrobe, jakis takich jazd zadnych to nie, bardziej uczucie ciezkosci, czasami zakluje cosik, nic dziwnego bo ostatni czas nie byl zbyt zdrowy. No ale sie ogarnalem, rzucilem tydzien temu calkowicie alkohol, tluste jedzenie, gotuje sobie, zero smazonego. Chce podreperować wątróbke i kupilem sobie hebate z mniszka lekarskiego ktory pije codziennie po dwa razy i sylimarin (ostropest). Nie walilem jakos duzo, wieczorem czasami jakies piwko, wiadomo jakies imprezy, drink tu drink tam. Mam 23 lata i wrocilem na silownie, kiedys ostro #!$%@?łem. Przy takiej kuracji, po miesiacu czy dwoch, powinno byc okej? Polecacie moze jeszcze cos na wątrobe zeby odbudowywac? Dzieki z góry mireczki (ʘʘ)

Edit: po prostu przemyslalem sobie, ze nie warto marnowac zdrowia na uzywki i jak sobie pomysle o formie jaką mialem;/ I sen o wiele lepszy, samopoczucie juz lepsze, a to dopiero tydzien kompletnie bez uzywki jakiejkolwiek i smieciowego zarcia!
  • 8
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy: wątroba regeneruje się sama, jeśli jej nie katujemy. Podjąłeś kroki, które powinny wystarczyć. Podobno melatonina działa bardzo dobrze na wątrobę, ale tylko w dużych dawkach. Gdybyś chciał jeszcze zadbać o oczyszczenie głowy to polecam zainteresować się witaminą B1. Podlecza neurony uszkodzone alkoholem.
Zdrówka!
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy: poczytaj lub obejrzyj na yt jak cukier/fruktoza wpływa na wątrobę bo też ją mocno obciąża i prowadzi do podobnego stłuszczenia jak alkohol. Jeśli masz w diecie produkty które zawierają dużo dodawanego cukru to też warto je odstawić co przyspieszy regenerację. Wytrwałości!
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy może idź do lekarza i zrób badania? Sama wątroba jakoś mocno nie obrywa jak jesteś młody i nie masz długiego starzu. Bardziej cierpi trzystka i to ona prędzej daje sygnały orzy chlaniu. A u lekarza na wątrobę poproś o heparegen (jest na recepte)
  • Odpowiedz