Wpis z mikrobloga

NR 108 #serialseries
LISTA SERIALI

Sherlock

Twórcy: Mark Gatiss, Steven Moffat
IMDb: 9.1/10
https://www.imdb.com/title/tt1475582/
https://upflix.pl/serial/zobacz/sherlock-2017
Gatunek: Dramat, Kryminał, Suspens

Cumberbatch wciela się w tym serialu z najbardziej znanego detektywa świata. Nie jest to przeniesienie prozy Artura Conana Doyla jeden do jednego ale wersja osadzona we współczesnym Londynie, więc zamiast karoc będziemy mieli auta a zamiast liścików esemesy ale reszta jak pani Hudson, Lestrade czy Watson jest na miejscu. No i świetny, przerażający Moriarty :).

Czy polecam? Bardzo. Sam mam i czytałem wszystkie książki o SH ale nie jestem ortodoksem i ta nowa wersja bardzo przypadła mi do gustu. Jest “energiczna” co nigdy mi się z Sherlockiem nie kojarzyło. Piętnaście odcinków ale naprawdę doskonałych :)
WLADCA_MALP - NR 108 #serialseries 
LISTA SERIALI

Sherlock

Twórcy: Mark Gatiss, Ste...

źródło: sherlock

Pobierz
  • 9
@WLADCA_MALP pierwsze dwa sezony super, typowe rozwiązywanie zagadek przez genialnego Sherlocka, czyli to czego oczekuje widz po serialu z nazwiskiem najsłynniejszego detektywa w historii w tytule. Natomiast dwa ostatnie to jakaś chaotyczna mieszanina psychologii, spisków, nietłumaczonych tajemnic i kij wie jeszcze czego, jakbym nagle przełączył kanał na jakiś kompletnie inny serial i to bynajmniej nie lepszy od poprzedniego. Większość długich seriali ma te przypadłość, że z czasem stają się gorsze, a tu
cieszę się, że nadal chce ci się rozpisywać, bo lubię czytać komentarze :) I tak, dwa pierwsze sztos, potem oglądanie z ciekawości.


@WLADCA_MALP: zawsze bardzo chętnie dzielę się na opinią na tematy, które mnie interesują ;). Odpisuję na każdy serial, który oglądałem, a wszystkie pozostałe, zgodnie z obietnicą, tylko plusuję ;)
ale nie jestem ortodoksem


@WLADCA_MALP: To zależy jak zdefiniować ortodoksa. ;) Ja np. jestem psychofanem samej postaci Sherlocka więc łykam wszystko co się da obejrzeć, przeczytać czy posłuchać w okołoszerlokowo - detektywistycznych klimatach.

Sam serial oglądałem kilka razy i wiadomo, że nie jest idealny ale ładnie wpasowuje się w kanon - odświeżając go, co już samo w sobie sprawia, że jest dla mnie bardzo dobry. ¯\(ツ)/¯