Wpis z mikrobloga

Cóż za perełka, płatny staż (33h miesięcznie za 1k brutto) plus możliwość pracy po stażu za minimalna. Nie sądziłem ze tak szybko doczekam czasów kiedy pensja za automata (tak, level intern/junior)będzie niższa niż (z całym szacunkiem) dla pracownika w biedronce. Ale za to można pograć w planszowki po pracy. A i w ofercie możliwa praca zdalna ale nie jeśli jesteś stażysta

What we offer:
- 3-month paid contract of mandate (umowa zlecenie for 1000 PLN gross per month - 33 hours of work from the office required monthly)
- possibility to stay with the company as Junior SDET ( we offer Employment Contract with a salary 4300 PLN gross) after successfully passing the Mastery Program.
- flexible working hours, possibility to work remotely
- a rich corporate culture, ranging from board games in the office to large corporate events;
a team where everyone is treated equally and where people are ready to learn and teach at the same time
- your own mentor

its over for junior #testowanieoprogramowania
#programista15k #pracait
  • 23
  • Odpowiedz
@bb89 i to jest znak jak strasznie upadło IT w Polsce. Oczywiście seniorzy wziąz zarabiają mnóstwo kasy, nieporównywalnie więcej niż inne zawody ale młodzi mają przerąbane.
Ja jestem boomer i z IT nie mam już nic wspólnego ale w 2006 roku dostałem jako junior (z ponad rokiem expa) prawie 3 średnie krajowe wtedy (ok 7k). A praktykantom płaciliśmy w 2007 roku 4500 brutto
17-18 lat później, ceny wszystkiego wywaliło w kosmos a
  • Odpowiedz
@bb89: 33h miesięcznie to mniej niż 1/5 etatu. 1000 zł brutto to nie jest dużo, ale na staż 5k brutto za cały etat były by setki, jak nie tysiące chętnych.
Ogólnie spoko opcja, jak szukasz stażu a musisz jeszcze swoją standardową pracę ogarnąć.

Inna sprawa, że firmy mogą bez żadnego wysiłku ogarnąć ludzi na darmowy staż, bez wrzucenia ogłoszenia, że nie płacą za staż ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@bb89: ej, 5-10 lat temu podobnie było, rzadko płacili za staż. E.w jako junior odrazu szedłeś do pracy za najniższą i to dzieło/zlecenie. @wykopowy_brukselek no właśnie w IT to naprawdę trzeba umieć aby zarabiać hajs. Wiesz przychodzą do mnie ludzie co mają po 5-8-10 lat expa i mało co umieją jak byli w bardzo słabych firmach. Jak takich zatrudnić? Tym bardziej, że obok masz juniora co jeszcze mniej umie.
  • Odpowiedz
  • 1
@acpiorundc prawda, ~10 lat temu minimalna lub troszczkę więcej to mam wrażenie był standard dla entry level w IT, ale po pierwsze brali każdego kto wiedział jak wyglada komputer a po drugie w ciagu 2-3 lat mogłeś to spokojnie potroić zmieniając firmy
  • Odpowiedz
@1001001 tak, miałem niezłe cv bo jakoś zawsze się udawało dostać dobrą robotę, ładną stawkę (skończyłem na 660euro dziennie za wyobraź sobie manualne testy, co było bez sensu bo nie było to tyle warte). Byłem dobry ale automatów nie ogarniałem nowych w ogóle, Java to dla mnie magia a znałem tylko UFT którego prawie nikt nie używa. Dobrze ogarniałem jako taki lead, koordynator ale nieformalny bo bawienie się w test plany i
  • Odpowiedz
@bb89: Przecież to jest dobra oferta. Dla studenta informatyki szukającego pierwszego doświadczenia i praktyk, a nie 30-latka po zarządzaniu który odkrył pasję do it i ma na utrzymaniu rodzinę.
  • Odpowiedz
Płacili to pracowałem ale nie była to pasja


@wykopowy_brukselek: To tak można ( ͡º ͜ʖ͡º)? Nikt tego nie sprawdza (°° !!!

Dobrze ogarniałem jako taki lead, koordynator ale nieformalny bo bawienie się w test plany i papierologie mnie nie interesowało


@wykopowy_brukselek: Zapewne masz dobre umiejętności miękkie a tego wielu tzw. ogarniaczom brakuje. Dobrze wykorzystałeś swój
  • Odpowiedz
@1001001 wiesz co mi się wydaje że mam, choć mam wadę wymowy (jąkam się). Ale ogarniam i to doceniali choć bardzo często wygarniałem wszystkim co jest źle i dbałem o team. W ostatniej pracy np miałem Hindusa w Indiach który był mega dobry ale pracował za dużo i ja opieprzałem szefostwo żeby o niego dbali, załatwiali mi lepszy sprzęt itp. Bo on nie walczył o swoje.
Ja o team zawsze dbałem ale
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: Gratuluję. Osiągnąłeś to co chyba wielu się marzy. Zarobić w IT, kupić za to mieszkanie/dom, odłożyć na czarną godzinę i zająć się czymś innym co sprawia osobistą satysfakcję.

Powodzenia w biznesie.
  • Odpowiedz
@1001001 dziękuję ale myślę że wielu marzy o tym by zarobić tyle by nie musieć pracować. Kupowali nieruchomości itp, mają stabilny pasywny dochód. Ja się cieszę z tego co robię ale nie oszukujmy się - straciłem możliwość pracy zdalnej i zarabiam tylko praca własnych rąk. Nic pasywnie. Ale olać to, jest zajebiście choć bywa stresująco
  • Odpowiedz
we offer Employment Contract with a salary 4300 PLN gross


@bb89: no to minimalna czy 20% powyżej minimalnej? Dla kogoś bez żadnego doświadczenia, który ma robić automaty gdzie wiedza potrzebna do tego to jest coś co można ogarnąć w weekend?
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: zgadzam się, jest coraz to słabiej.

W 2014 roku za 3 tygodnie stażu (tyle potrzebowałem na studia), tj 120h dostałem 1000zł. Było to w wakacje po 1szym roku studiów z zerowym doświadczeniem. Ale po stażu zaproponowali aby zostać do końca wakacji, i wtedy miałem 1600 zł za miesiąc. (wszystko brutto, UZ).
  • Odpowiedz
@bb89: Przeciez to jest idealne. Wlasnie tak firmy powinny ogarniac pracownikow. To jest kurs przygotowujacy do pracy za ktory ci jeszcze placa

To co wyciales co niepasowalo ci do narracji:

Godel is on the constant lookout for a talented and motivated Intern SDET to pass 3 months training program and join one of our teams engaged in development of business applications for major British companies.
  • Odpowiedz
  • 0
@Proogramista to oczywiste ze rekrutuja bo szukają pracowników, a ze ocenili ze rynek nie spełnia ich oczekiwań to proponują staż i potem prace dla kumatych. W ten sposób maja dobrze zapowiadającego się i sprawdzonego juniora. Zwracam uwagę raczej na to ze zmienia się rynek i tester z automatyzacja nawet entry level zawsze startował z wyższego pułapu niż z minimalnej
  • Odpowiedz
Zwracam uwagę raczej na to ze zmienia się rynek i tester z automatyzacja nawet entry level zawsze startował z wyższego pułapu niż z minimalnej


@bb89: Tester z automatyzacją startuje z wyższego pułapu. Ale oferta jest dla człowieka który się zapyta jak otworzyć dev toolsy w przeglądarce
  • Odpowiedz