Wpis z mikrobloga

Ktoś wie w jaki sposób mogę sprawić, aby drukarka Brother DCP-1610WE łączyła się z moim routerem na paśmie 5GHz zamiast 2.4GHz?

Po wyłączeniu pasma 2.4GHz w routerze drukarka w kółko szuka WiFi. Według specyfikacji na stronie producenta: "IEEE 802.11 b/g/n (Tryb infrastruktury / Ad-hoc)", więc powinna raczej działać po WiFi na 5GHz.

#drukarki #drukarka #brother #sprzetkomputerowy #komputery #elektronika #informatyka #internet #wifi #hardware #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@Bpnn: Pewnie jakby przegrzebać dokumenty regulacyjne to by tam pisało jakie radio tam siedzi, prawdopodobnie 2.4GHz. Ale nie pamiętam gdzie to się szukało.
@roninq6: To zależy co jest wpakowane w drukarkę. Tak, standard 802.11n wspiera pasmo 5GHz, problem w tym że nie musi i zazwyczaj pracuje na paśmie 2.4GHz. Potem wjechało 802.11ac które już było tylko na 5GHz.

Już zapomniałem gdzie to się sprawdzało, ale każdy sprzęt z radiem musi przejść certyfikację, i te informacje są dostępne publicznie, więc można by po nich zapewne zweryfikować czy drukarka ma radio 5GHz czy tylko 2.4GHz, ale
  • 0
@supra107: @darz: Próbowałem teraz na różne sposoby i za nic ta drukarka nie chce się połączyć z wyłączonym na routerze 2.4GHz.. Przez WPS też próbowałem, a SSIDa wówczas w ogóle nie widzi, wyłącznie sieci 2.4GHz w otoczeniu.

Szkoda, bo wszystkie urządzenia w domu chodzą mi na 5GHz poza tą drukarką..