Wpis z mikrobloga

Po #!$%@? ludzie wstępują do wojska ?
przez całą służbę jesteś traktowany jak gówno przez tych wyżej od ciebie
żywisz się gównem codzienie bez przerwy
płaca też nienajlepsza
i jedynym momentem kiedy mają do ciebie szacunek to jak zdechniesz XD
nie rozumiem
każdy kto z własnej woli tam idzie musi mieć jakiś fetysz upokarzania czy coś
#bekazpodludzi
  • 36
  • Odpowiedz
  • 109
@KuKumber: Pewnie największym wabikiem jest emerytura po 15 latach służby. Potem sobie wykorzystują doświadczenie do jakiejś wygodnej pracy jako wykwalifikowanego ochroniarza, konwojenta i niczym się nie przejmują, bo sobie wygodnie żyją wykonując z ich perspektywy bardzo prostą pracę połączoną z dochodem pasywnym z wczesnej emeryturki.
  • Odpowiedz
@KuKumber: na wstepie dostaniesz kasę większą niż to co zarobisz u janusza w swojej wiosce. Plus szybka emeryturka więc potem masz stały dochód a jako młody emeryt możesz jeszcze pracować.
Sam mam takiego w rodzinie - koleś studiował w wojsku, doszedł do stopnia oficerskiego (kapitan albo major, nie pamiętam dokładnie który z tych 2). Jak tylko z jakiegoś powodu pojawiła się okazja do wskoczenia na wcześniejszą emeryturę to sobie poszedł. Zrobił
  • Odpowiedz
Po #!$%@? ludzie wstępują do wojska ?


@KuKumber: kasa i wcześniejsza emerytura oraz kiedyś nie wiem jak teraz inne benefity. Mój wujek lekarz wojskowy dostał mieszkanie, wojsko płaciło rachunki, wyjazdy świetnie płatne do Iraku itd. Ma ogromny dom, emeryturę i zarabia dalej jako lekarz. Tak trzeba żyć
  • Odpowiedz
@KuKumber: Brat kumpla poszedł, na start prawie 7 klocka a będzie więcej, dostał mieszkanie więc przez cały czas pracy nie zapłaci ani złotówki za wynajem a po latach pracy dają możliwość wykupu za grosze. Do tego emerytura po 15 latach
  • Odpowiedz
@KuKumber #!$%@? robisz, w #!$%@? lecisz, nic nie musisz umieć, wymagania są teraz bardzo ale to bardzo niskie, pensja też niczego sobie, dodatków sporo, emerytura szybką.
Możesz przebimbać 25 lat niczego nowego sie nie ucząc, nie rozwijać, stać w miejscu, nikt od ciebie nic nie chce ani nie wymaga tylko tak se żyjesz lekkością bytu i wiesz ze szanse na #!$%@? ze służby są zerowe.

Już wiesz czemu?
  • Odpowiedz
@KuKumber założenie że jest się gnojonym przez górę jest błędne, to już nie te czasy żeby takie zachowanie było normą. Możesz się żywić na własną rękę, nikt Cię nie zmusza do jedzenia na stołówce jednostki
  • Odpowiedz
  • 0
@KuKumber a plus też jest taki, że są ludzie którzy nie lubią chodzić przez kilka lat w to samo miejsce i robić to samo a w wojsku oprócz powyższych przywilejów jeździsz co chwilę na poligony, ćwiczenia w inne miejsca więc nie jesteś ciągle na jednostce.
Wiadomo że spanie w lesie czy bieganie w upale to nie przyjemność ale niektórzy lubią się wymęczyć fizycznie, endorfinki itp
  • Odpowiedz
@KuKumber: miałem kumpla, swego czasu, 20kilka lat, który wprost powiedział, że nie wie co robić ze swoim życiem, nie miał wykształcenia, kasy i kontaktów, mieszkał ze starymi. Generalnie też nie chciał iść do zwykłej roboty fizycznej, np. do magazynu, sklepu czy na kierowce, kuriera i stwierdził, że pójdzie do woja i tak tez uczynił. Szczerze, to nie wiem co się z nim teraz dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@KuKumber: pieniądze są dobre, nie płacisz zusu, masz za darmo mieszkanie które po latach możesz tanio wykupić, szybsza i wyższa emerytura na której możesz dalej pracować i robić coś innego. Wojsko nie jest głupim pomysłem.
  • Odpowiedz