Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

Szukam auta dla żony która zdała prawo jazdy 5 lat temu, pojechała 3 razy moim 407 3.0 i coś się wystraszyła, potem ciąze itp i koniec jazdy. Teraz mówi że jest konieczne, aby wozić dzieci do przedszkola i po zakupy do sklepu.

Wymagania:
- automat
- 50km dziennie
- 5-cio osobowy
- aby miał te 12s do 100km/h, ponieważ mieszkamy obok obwodnicy

Co bym chciał:
- nie mam czasu jeździć po mechanikach, więc:
-- biorę nawet pod uwagę nowy w jakimś finansowaniu
-- lub nie stary
-- lub prosty
- co chwilę mową o podatku od spalinowych, więc się zastanawiam czy może nie iść w elektryka, bo mamy fotowoltiakę i nadwyżki pradu
- żona ma cukrzycę, i w teorii może zasłabnąć (ale zdarzyo sie to jej tylko raz w ciągu 10 lat) za kierownicą, wiec może jakiś asystent pasa ruchu, tempomat adaptacyjny, system kontroli kierowcy czy co tam, nie znam sie...
- jakieś kamery może, bo wiecie jak te kobiety parkują...

Finanse: najchętniej przeznaczył bym coś koło 30k, ale spodziewam się że będzie cięzko i tylko "okazje", więc biorę pod uwagę finansowanie droższego samochodu przez bank lub producenta samochodu.

Zastanawiałem się wstępnie nad Nissan #leaf z okolicy 2012 roku, ale jak kupię auto które jedzie 80km, i jakimś fartem po tygodniu dojadę nim do domu, to już go nie sprzedam. Więc chyba jednak spalinowy, ale tu runek jest tak duży że postanowiłem spytać bardziej zapoznane z rynkiem osoby, bo ja pojęcia nie mam. Myślałem nawet nad kwestią wynajmu samochodu, ale to 1000zł miesiecznie minimum, i po 3 latach 36k wydane a auta nie ma.
  • 13
@WMPP: Raczej celuj w auta z silnikiem benzynowym i normą euro 6 jeśli planujesz auto na lata i boisz sie SCT. Jak nie to euro 5 wystarczy. Jeśli chodzi o budżet i wymagania - będzie ciężko za 30 tys cokolwiek sensownego kupić. Bo za tyle to albo stary, albo nowszy ale raczej niższego segmentu a tam rzadko będzie automat. Jak myślisz o czymś co spełnia wszystkie twoje wymagania to raczej bym
@WMPP: Wg mnie szansa bliska zeru. Bo nawet jak jakimś cudem uda się kupić za 30k auto do 10 lat z automatem, to będzie ono w stanie skrajnego zajechania i z zerowym wyposażeniem. Jak chcesz coś co bedzie młodsze niż 10 lat i we w miare dobrym stanie do najmarniej 2 razy tyle musisz miec. Jak chcesz porządne auto to zastanów się nad tym civiciem i szykuj 80 tys :/ niestety
Tak się prezentują auta do 35k, głównie 9 sztuk C5 i 4 Insignie, co ciekawe lwia część w dieselu:


@WMPP: zapomnij o nich, to proszenie się o problemy.

A jak wygląda kwestia finansowania?


zapytaj w salonie.
Albo @OptiFinance.