Wpis z mikrobloga

Koniec roku a więc pora na podsumowanie :) Napiszcie jak poszło w tym roku inwestorki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli chodzi o mnie to był to pierwszy rok mojego przemyślanego, bezpiecznego portfela akcje+obligacje. Wynik w tym roku to +6.62% i prawdopodobnie udało się nim minimalnie pobić inflację,więc się cieszę :) Zadowolony jestem z tego, że konsekwentnie poprostu realizuję strategię i portfel w tym roku w żadnym momencie nie był na minusie. Walka z inflacją była utrudnioną o tyle, że pierwsze obligacje anty inflacyjne, które stanowią moją część obligacyjną zaczęły wchodzić na oprocentowanie inflacja+marża dopiero w październiku, a część z nich wejdzie dopiero w przyszłym roku, przez co moja część obligacyjna na przyszły rok będzie miała stopę zwrotu około 11%. Był to również pierwszy rok,w którym używałem IKE i załadowałem je pełnym limitem. Jak tam u was?
#inwestycje #gielda #pieniadze
Frwrd05 - Koniec roku a więc pora na podsumowanie :) Napiszcie jak poszło w tym roku ...

źródło: IMG_20231231_102032

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Frwrd05: ten rok to była nauka i przygotowanie do poważnych inwestycji, udało się ugrać kilka %. W przyszłym roku celuję w co najmniej 10%. Stawiam na obniżki stóp u hamburgera: TLT+Russell2000+msci world i około 8 spółek z USA i Europy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Floryda: Można sobie przetesować przez pierwsze 2 miesiące za darmo a potem mieć 20% zniżki na pierwszy abonament. Wersja pro której ja używam kosztuje 104,44 zł na rok, czyli po zniżce ~84zł. Jak chcesz mieć ten darmowy 2 miesięczny okres i zniżkę, to trzeba się rejestrować z linka od jakiegoś blogera, więc polecam link od Mateusza z Inwestomatu: www.inwestomat.eu/myfund
Jak sobie wszedłem na tą darmową wersję, zaimportowałem wszystkie operacje z
  • Odpowiedz
U mnie dopiero pierwszy rok akcje+konto oszczędnościowe+obligacje skarbowe (na razie z przewagą KO i obligacji). Wynik 10,37%, więc jestem bardzo zadowolony. W 2024 skupię się głównie na dokupywaniu akcji tj. ETF na świat
  • Odpowiedz