Wpis z mikrobloga

@geuze: gdzie kupiłeś maszynkę do makaronu? Jaka firma? Możesz dać foto marki o ile jesteś zadowolony? Jak kupiłem tą z lidla i powiem że jest mega słaba.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ice_Glaze: Atlas 150 od Marcato. Ale jednak wolałbym taką jednoelementową, bo ten drugi element jest "dołączany" i wolałbym w jednym kawałku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ice_Glaze: no i jej trzeba zgodnie z instrukcją używać. Kilka razy ciasto musi przejść przez najgrubsze i później zmniejszasz o jedno oczko aż do zadanej grubości.

Do tej można też dokupić silnik.
  • Odpowiedz
  • 2
@kudzu_root: kupiłem głównie z myślą o Ravioli i ewentualnie tortellini, bo robienie wałkiem to męczarnią. No i lasagne, można łatwo wyciąć do blachy idealnie. Zawsze mogę użyć też suchego makaronu, przecież nikt nie zabroni nawet jak mam maszynkę xD

A że nie czaisz, to już nie mój problem, możesz zrobić jaki ci się podoba, smak świeżego makaronu jest zupełnie inny.
  • Odpowiedz
@geuze: Nie jest zupełnie inny. Chyba, że kupowałeś kiepski makaron. Ravioli i tortellini się zgodzę. Z lazanią wystarczy w końcu kupić odpowiednie naczynie. W sumie niedawno kupiłem i do tej pory też robiłem. xD
  • Odpowiedz
  • 1
Jest inny, mało jest makaronów jajecznych, możesz użyć dowolnych miksów mąk i proporcji.

A kupowałem i jadłem totalnie wszystko od najtańszych po Rummo i świeże makarony mrożone/z lodówki.

No i lasagne znowu - możesz wybrać z czego jest zrobione, jakiej grubości itd.
  • Odpowiedz
@geuze: A jak z miksów mąk robisz to mogę się zgodzić. Większość osób robi zwykły pszenny. Z jajecznymi to fakt dobra tylko krajanka ale niestety przeważnie z masy jajecznej.
  • Odpowiedz
  • 0
@kudzu_root: docelowo głównie ravioli, ale jak wspomniałem - chociażby pełnoziarnistych/mieszanych makaronów, które są smaczne jest jak na lekarstwo, jedynie Rummo jest ok, ale dosyć drogi i muszę zamawiać online lub jechać do wybranych sklepów. Ten jest akurat 100% klasyczny: 50/50 semolina i zwykła mąka - akurat zamiast 00 jest 0 Caputo Nuvola i 1 jajko/100g mąki, ale zamierzam eksperymentować.

Zamierzam też kupić kilka dedykowanych do makaronów mąk, chociażby od caputo.
  • Odpowiedz
@geuze: Zaciekawion tym urzadzeniem, poszukalem troszke i wyglada na spoko opcje. Mam tylko jedno pytanie, kupiles org czy podrobke, bo sporo tego lata jak patrze na neta. Jak maszynka wyglda od frontu?
  • Odpowiedz