Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich dni w nowych wiadomości dowiedziałem się, ze:
-Drugi odcinek: wielkie zagrożenie ekologiczne, świat umiera. Trzeba iść w ekologię poprzez stawianie turbin wiatrowych
-Trzeci odcinkek: ciapaki przyjeżdżają bo nie dbamy o ekologię. Gdybyśmy mieli więcej wiatraków to by nie przyjeżdżali.
Potem:
-pieniądze z KPO pójdą na wiatraki
-wiatraki biją rekordy produkcji prądu
-Wiatraki idealne, wspaniałe

Jak dla debili dzień w dzień przekaz "wiatraki super", wszystko co złe to przez ich brak.
Natomiast ani razu nie padło złe słowo o wiatrakach a te przecież nie są pozbawione wad - wysokie koszta zakupu i eksploatacji, problem z utylizacją, problem ze skokową ich wydajnością (raz trzeba wyłączać bo za dużo produkują a innego dnia te wiatraki nie będą w ogóle nic produkować). Problem z zabijaniem zwierząt. Problem z hałasem. Problem z migotaniem.

Oczekiwałem większej obiektywności, jestem zawiedzony. Miało być obiektywnie, miała być czysta woda.

#tvp #tvpo #4konserwy #platformaobywatelska #neuropa #tvpis #wiadomosci #i930
  • 11
@KonwersatorZabytkow: jestem ciekaw czy to tylko początkowe przeciwwazenie propagandy za PiS o wiatrakach, pokazując też ich zalety, czy oni dopiero się rozkręcają i podobnych materiałów będzie więcej.
Takie przeciwważenie ma sens jeżeli założymy ze ogladajacy pamiętają co mówiono o wiatrakach w TVP w ostatnich latach, ale nie spełnia ono kryterium czystej wody, to po prostu próba ratowania złej zupy kolejnymi składnikami. Nie da się jej poprawic bez postawienia wszystkiego od nowa,