Wpis z mikrobloga

Najprawdopodobniej zostałem ofiara oszustwa internetowego ,,na kwatere'' Chcialem wybrac sie na sylwestra do Zakopanego, znalazlem w rozsadnej cenie nocleg. Mialem 2 opcje w zblizonej cenie, z 2 roznych ogloszen dlatego nie podejrzewałem ze za tanio. Rozmawiałem z gosciem, starszy czlowiek, gadał bardzo sympatycznie. Dodatkowo mi opuscil jeszcze 5dyszek. Jednak musiałem zapłacić 100%, bo jednak to Sylwester i nie chce być w plecy jakbym nie przyjechał. Tak też zrobiłem. Na drugi dzień potwierdził ze przelew doszedł i zaprasza 29grudnia. Potem pare dni pozniej jeszcze pisałem że szukam dla znajomych to miał ale droższy w innym miejscu. No ale jednak znajomi się nie zdecydowali. Następnie za 2dni napisał z innego numeru ale 6pierwszych cyfr takie same jak w tym starym. Twierdzil ze zmienił abonament czy coś takiego (dokładnie nie pamietam) i żeby kontaktować się pod ten nowy numer, mowie no okeej, nie ma sprawy. Następnego dnia napisał żeby potwierdzić czy przyjzdzamy, zadzwonilem i potwierdziłem. A dzisiaj dostaje taką wiadomość jak na zdjęciu... Coś tam do niego pisałem, straszyłem policja a mimo wszystko dalej odpisywał. #!$%@?łem się i zgłosiłem to na policję, bo wątpię ze gość mówi prawdę, wolę dmuchać na zimno. Wydaje się że to wałek, ale zastanawia mnie czemu on nadal ma aktywny numer i odpisuje na wiadomości. Rasowy oszust to raczej by po przelewie w ogóle się nie odzywał. Jak myślicie jest szansa na odzyskanie kasy i ściągnięcie gościa, jeśli dostępne są tylko 2 numery telefonu, numer konta bankowego i raczej 2falszywe adresy?
#pytanie #olx #oszustwo #oszustwo #zakopane #wakacje #sylwester #niebieskipasek #rozowypasek
MlodySayten - Najprawdopodobniej zostałem ofiara oszustwa internetowego ,,na kwatere'...

źródło: Screenshot_20231228-220647_Messages

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • 2
@Birter: @maciss No to raczej 99% scam, pytanie czy jest to do ugrania, numery zarejestrowane w Play, konto bankowe w AION Bank, które jak sprawdziłem bez problemu może zająć. Gorzej jak to wszystko na słupa...
  • Odpowiedz
@MlodySayten zostaje policja + zglos reklamacje do swojego banku - oni skontaktuja sie z bankiem odbiorcy i jak w ciagu 30 dni nie zwróci pelnej kwoty, to dostaniesz jego dane lub słupa
  • Odpowiedz
  • 0
@PiszeCzasen: No na olx, gość wydawał się legitny, tym bardziej że starszy, mówił że to prywatna posesja. Po prostu nie miałem pojęcia, że takie rzeczy odstawiają... No nauczka na przyszłość, ale strasznie irytuje mnie to teraz, że dałem się tak zrobić i pewnie policja będzie miała na to #!$%@?, albo gość tak się zabezpieczył z tymi numerami i kontem banku że nikt nie będzie wiedział kto to jest
  • Odpowiedz
@MlodySayten: Numer telefonu podobny bo kupił startery i tak je sprzedawali albo używa jakiś program.
Gość zmienia numer telefonu co jakiś czas na inny, nie przyznaje się do oszustwa, mówi że zwróci kasę,
to nawet nie wiem czy policja ma już podstawy żeby go namierzać. Ciesz się że znajomi nie kupili.
  • Odpowiedz
@MlodySayten: no nauczka na przyszłość żeby ograniać noclegi z legintych miejsc a nie olx czy innego ścieku

z olx to bym sie bała kostke mydła kupić, jak tam większosć to scamy
  • Odpowiedz
@MlodySayten

Gdzie znalazłeś tą kwaterę? Szymony 7D nawet nie istnieją, pod 7 jest wynajem u Cecylii z numerami telefonów na chacie żeby móc zweryfikować. Zakopiańczycy trzymają numeru stacjonarne głównie po to żeby być wiarygodnymi bo oszustów nie brakuje.


masz nauczkę na następny raz, nie sprawdziłeś kwater ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Szukaj kolejnej podobnej oferty na OLX. Mysle, ze oszust rozochocony i pare stówek mu nie wystarczy. Numery pewnie ma „jednorazowe”, tzn do obsługi jednego klienta. Po co szukać? By podać trop na talerzu policji. Oni sami tego nie zrobią, wiem co mówię. W moim przypadku znalazłem sam sprawcę, mieszkał 300m od komendy, to oni najpierw korespondencyjnie szukali danych osobowych, a potem napisali do niego list, by stawił się na przesłuchanie.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.