Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! Jak rozwiązać problem z #hazard w #warszawa oraz #prawo
W pewnym miejscu obserwuję budę (przy samym przystanku autobusowym - wysiadasz z autobusu i przed nosem masz budę), kiedyś sprzedawała w niej pani kawę, herbatę, pasty do zębów, chemię gospodarczą itp. Buda zamknęła się ok lipca - sierpnia. Tak z 3 tygodnie temu, zauważyłem białego busa, jakby robili remont. Od tamtego czasu, na kiosku od strony drzwi zainstalowano napis OPEN (ten świecąco-mrugający), do tego naliczyłem 4-6 kamer w tym na podczerwień. Jednak z kamer jest skierowana na przystanek autobusowy, ogarnia cały przystanek swoim okiem.

Mam pewne przypuszczenia, po pierwsze iż w budzie nie ma jeszcze automatów. Mogą robić rozeznanie, czy ktoś zgłosi czy nie. Druga opcja jest taka, że to funkcjonuje normalnie i w środku są automaty.

Tutaj pojawia się moje pytanie, jak to zgłosić? Wiadomo, że do KAS. Chciałbym zgłosić to totalnie anonimowo, gdyż po prostu boję się kto za tym stoi. Chciałbym, żeby osoby które ten proceder zorganizowały odpowiedziały za niego.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@knight_rider: Od razu Ci odpowiem, nikt za to odpowiedzialności nie poniesie. Kary może i zostaną nałożonej zabiorą te automaty po jakimś czasie, ale na pewno kara nie zostanie wyegzekwowana.
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1 opowiedz więcej o edukowaniu klientów. Mówisz o powiedzeniu, że algorytmy w maszynach są manipulowane czy że uzależnienie od hazardu jest szkodliwe i o tym że możesz się uzależnić dowidujesz się jak już #!$%@? całą kasę i zaczniesz wynosić fanty z domu?
  • Odpowiedz
a po co? Ktoś chce sobie pograć i ktoś daje mu taką możliwość, co w tym złego?


@zenon_z_chorzowa1: ja #!$%@?, oczywista pralnia pieniędzy oszukująca na podatkach, a światły wykopek pyta co w tym złego xD
  • Odpowiedz
@Chekatomba: jeśli temat byłby dla mnie istotny stawiałbym billboardy i walczył o środki dla uzależnionych. Nie karzdzy potrafi sobie z hazardem poradzić.

@advert To ciekawe, że coś co Ci się wydaje jest pewnikiem, masz wiele założeń w życiu, a piszesz jakby to była jedyna prawda. Czemu tez nazywasz mnie światłym wykopkim? Tylko dlatego że zadałem pytania wątpiące? dla ciebie jak ktoś zadaje pytanie to już wymyślasz jakie ma zdanie
  • Odpowiedz
To ciekawe, że coś co Ci się wydaje jest pewnikiem, masz wiele założeń w życiu, a piszesz jakby to była jedyna prawda.

@zenon_z_chorzowa1: bo w tym wypadku to jest jedyna prawda; OP opisał bardzo charakterystyczne zjawisko, którego nie da się z niczym innym pomylić. każdy kojarzy te obskurne budy z ledowym neonem i każdy wie, co się tam znajduje, więc po cholerę trywializować problem zadając infantylne pytania i stawiając głupie
  • Odpowiedz
@advert: nie znam tematu i zadaje pytania a ty to nazywasz filozofowaniem. No i wszystko jasne, nie da się spytać bo pan wszystko wiedzący powie że filozofujesz i zadajesz infantylne pytania. Może wy wszyscy robicie w hazardzie i się na tym znacie ale ja nie.
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1 uzależnieni to środków potrzebują, ale chyba żeby grać dalej. Z jednej strony mamy wolnościowe hasła o chcących, co im się krzywda nie dzieje, ale z drugiej strony dopuszczamy promocje i reklamę. Podobnie sytuacja ma się z fajkami czy alko. I żeby nie było, nie chce zakazywać, ale równocześnie daleki jestem od stwierdzenia, że ludzie nie są zachęcani do korzystania. Otóż jesteśmy z tym wszystkim socjalizowani od małego. Filmy, dowcipy, social
  • Odpowiedz