Wpis z mikrobloga

Hej. Trenowałem 2 miesiące 4 dni w tygodniu, zazwyczaj poniedziałek wtorek, czwartek piątek chyba, że coś tam mi wypadło to zamieniałem dni. Treningi były mieszane przykładowo poniedziałek jedno ćwiczenie na klatke, plus trochę barków brzuch i w czwartek kolejne na klatke barki brzuch. Czyli odstęp pomiędzy ćwiczeniem poszczególnej partii to jakieś 2-3 dni. Czy jest sens ćwiczyć poniedziałek, środa, piątek z tym że np. poniedziałek mocno docisnąć klatke, brzuch bic. Środę nogi brzuch barki . Piątek plecy tric brzuch.
Chodzi o to czy ma to sens bo tym systemem przerwa w ćwiczeniu poszczególnych partii to tak na dobrą sprawę 6 dni. :)
#silownia #mirkokoksy
  • 9
@Lewusx: nie wiem czy nie lepiej w takim przypadku wybrać sobie np.: 2 partie które bedziesz priorytetowal ( barki, nogi albo inna kombinacja) a resztę ćwiczyć z mniejszym natężeniem. Po pół roku zmiana na następne partie, żeby osiągać ta jak największa stymulację poszczególnych partii mięśniowych. Myśle ze nawet średniozaawansowani mogą mieć problem aby rzeczywiście całe ciało progresowac i przetrenować w jednym tygodniu.
@Ncaoj99t: Może rozpisać sobie FBW na takiej zasadzie:
FBW A - 2 ćwiczenia na klatę i barki, 1 ćwiczenie na każdą inną partię.
FBW B - 2 ćwiczenia na uda, 1 ćwiczenie na każdą inną partię.
FBW C - 2 ćwiczenia na grzbiet, 1 ćwiczenie na każdą inną partię.

Bazować na wielostawach i jest bardzo fajne FBW którym może sobie trenować i trenować robiąc progress.

A co do średniozaawansowanych, dla mnie
@Lewusx

Może rozpisać sobie FBW na takiej zasadzie:

FBW A - 2 ćwiczenia na klatę i barki, 1 ćwiczenie na każdą inną partię.

FBW B - 2 ćwiczenia na uda, 1 ćwiczenie na każdą inną partię.

FBW C - 2 ćwiczenia na grzbiet, 1 ćwiczenie na każdą inną partię.


Bazować na wielostawach i jest bardzo fajne FBW którym może sobie trenować i trenować robiąc progress.


Bardzo fajny ogólny szkic. Podoba się dla
@Rolnik1234 to znaczy że sam użyje schematu wskazanego przez kolegę.

Do tej pory robiłem fbw z założeniem że robię coś z wykorzystaniem nuk, jeden ruch push, jeden ruch pull, jedno ćwiczenie akcesoryjne. Przy układaniu nowego planu wykorzystam schemat lewusa.