Wpis z mikrobloga

mój cel na 2024 to 2km w 45 minut


@yahoomlody: tyle kraulem? Jest szybciej ale po 200m wypluwam płuca. Dwa razy udało mi się przepłynąć 2 km (80 basenów), ale właśnie żabką krytą.

prawdziwy facet to powinien mieć prawo jazdy, umieć pływać i tańczyć


@Marty_Mcfly87: #!$%@?ąc od samego pływania, takie teksty "prawdziwy mężczyzna powinien..." to jakiś żałosny wysryw boomerstwa albo chęć wbicia szpili.
Prawdziwy Iwan Groźny powinien zabić syna, spalić
@NieBendePrasowac: to wiadomo, moje wyniki nie są powalające xD do niedawna miałem problem przepłynąć więcej niż 50 metrów samym kraulem, ale powoli się uczę. podstawa to ciągnięcie ciała samymi łapami i niemachanie nogami. tzn - możliwie ograniczyć ruch nogami i praca biodrami żeby w miarę na powierzchni płynąć i się nie podtapiać. ja też jak nogami pracowałem tyle co łapami to mega szybko zadyszki dostawałem

@Marty_Mcfly87 nawet jak umiesz pływać to
@yahoomlody: właśnie ja żabkarz ale kolana mnie masakrycznie bolą gdy nią pływam. A mam duże problemy z nauką innych stylów bo mi się wieczni woda nalewa przez nos. Jak wy to robicie, że wam nie przeszkadza? XD
@StoSloty1488: ja przez te kolana porzuciłem żabkę. no i tak jak mówię, sam się poduczyłem pływać kraulem, ale pewnie najlepiej wykupić u kogoś ogarniętego kilka godzin to wszystko pokaże, sam zresztą muszę to zrobić żeby poprawić technikę
@NieBendePrasowac: Co byś nie napisał to taka jest prawda, piszę to z autopsji. Moim zdaniem chłopak do 18 roku powinien umieć robić te rzeczy, bo to #!$%@? podstawa. Auto to wiadomo, jak umiesz tańczyć to jesteś bardziej atrakcyjny dla kobiet i masz więcej pewności siebie, a pływanie może Ci uratować życie, na pewno jest to lepsze od latania, bo tego drugiego się nie nauczysz.
@yahoomlody: To był tylko przykład, trzeba umieć pływać, żeby się samemu nie utopić, to oczywiste. Przy osobie tonącej, umiejąc pływać, a nie chcą się narażać można zadzwonić po pomoc, ale masz wybór i kontrolę nad sytuacją. Osoba topiąca jakby nauczyła się pływać to by się nie topiła¯\(ツ)/¯
Moim zdaniem chłopak do 18 roku powinien umieć robić te rzeczy, bo to #!$%@? podstawa


@Marty_Mcfly87: dołóż do tego strzelanie z łuku, polowanie na bizony, używanie szybkozłączek, lutowanie przewodów, wylewanie fundamentów, remontowanie silnika, wspinaczka wysokogórska itp.

Do 18 roku życia umieć jeździć autem i mieć prawko jako podstawa? Nie obraź się, ale piszesz jak prosty chłop ze wsi (z całym szacunkiem do mieszkańców wsi) bez kszty refleksji
@NieBendePrasowac: Ja piszę jak ze wsi a Ty spłycasz sens wypowiedzi. To jest moje zdanie, na wsiach dzieciaki jeżdżą ciągnikami mając 12 lat, także ten. Jeździć autem umieć, a mieć prawko to nie musi być ze sobą powiązane. Jesteś jakiś upośledzony, czy jak. Strzelać z broni możesz umieć, ale nie musisz mieć pozwolenia na broń. Zresztą potrafiąc tyle rzeczy które wymieniłeś jesteś lepszy niż 99,9% Twoich rówieśników. Także nie rozumiem co
@yahoomlody: skrót myślowy, opcji dlaczego ktoś się topi jest dużo, ale zdarza się że ktoś się topi bo nie umie pływać. Szanse utonięcia są większe jak nie umie się pływać niż jak umie się pływać. Chyba to logiczne.
Dlaczego Żabka to mało zdrowy styl?


@balbezaur: ekspertem nie jestem, ale zgaduję, że przez pracę kolan i zaciąganie szyi w górę. Ciekawe czy zgadłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@balbezaur jak zacząłem więcej pływać to na drugi dzień lekko kolano mnie bolało. Ciągła praca kolanami nie jest chyba zbyt dobra na dłuższą metę, ale też pewnie kwestia techniki, jakbym pływał zabka jak phelps może by nie bolały xD
Także nie rozumiem co w tym dziwnego


@Marty_Mcfly87: dziwne jest zakladanie, że to PODSTAWOWE zdolności, albo nie nazywaj się mężczyzną.
Absurdalne jest uznawanie za podstawową umiejętność jazdy autem (notabene, wcześniej pisałeś konkretnie o prawku) przed ukończeniem 18 lat, kiedy właściwie (z wyjątkami) jest to nielegalne.

Jeśli już to co najwyżej WARTO jak najszybciej mieć prawko, umieć pływać, jeździć na rowerze, na nartach, mówić w języku obcym, robić remonty, naprawiać urządzenia itp