Wpis z mikrobloga

Trochę mi zaczyna działać na nerwy to masowe zwiększanie liczebności wojska w ostatnich latach. Armia powinna być rozbudowywana i nasze wojsko powinno liczyć te 150-200k zawodowych żołnierzy, ale nic na hurra. Z rozwojem liczebnośći powinno iść w parze zbrojenie, nie jedno dwa kroki przed drugim.

Jak to widzę teraz? Widzę to tak, że byle debil, który umie tylko biegać, idzie do wojska na szeregowego, dostaje 5k na łapę (a zaraz więcej) i cały dzień nic nie robi XD Pensje w wojsku są stanowczo za wysokie dla niskich stopni, bo gro troglodytów i ludzi bezproduktywnych znalazło sobie sposób na życie, a potem jak brali na granicę, to nagle L4 XD

Dlaczego mnie to 'boli"? Bo z drugiej strony np funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy narażają codziennie życie i biorą udział w poważnych akcjach, żeby zarobić 5k muszą popracować kilka lat i zaliczyć jakiś awans. W Służbie Więziennej zarobki na start też są mniejsze, a praca ciągła i obciążająca psychicznie.

W sektorze prywatnym też jest gro ludzi, których ostro dyma państwo i którzy tracą na nieustannych podwyżkach minimalnej i dla budżetówki i zarabiają po 6-7k przy stresującej pracy, a można powiedzieć "a hooy" i zostać trepem za zaraz już 5.5-6k, żeby nauczyć się składać podstawową broń i oddać kilka strzałów na poligonie raz na miesiąc XD Parodia

#wojsko #bekazpodludzi #pracbaza #inflacja #praca #pieniadze #takaprawda #panstwozdykty #polakicebulaki #niebieskiepaski #rozowepaski #zycie
  • 6
Widzę to tak, że byle debil, który umie tylko biegać, idzie do wojska na szeregowego, dostaje 5k na łapę (a zaraz więcej) i cały dzień nic nie robi XD


@Kopyto96: No to składaj papiery do woja i bierz 5k na łapę za nic nie robienie.

zarabiają po 6-7k przy stresującej pracy, a można powiedzieć "a hooy" i zostać trepem za zaraz już 5.5-6k, żeby nauczyć się składać podstawową broń


@Kopyto96:
@Kopyto96: Podstawowa broń gdzie dziś dostaniesz karabin to ma więcej części niż ty umiesz liczyć.
Myślisz, że w razie W znajdą i szybko wyszkolą na sprzęt ludzi gdzie samo szkolenie nawet przyspieszone trwa rok albo dwa?
Teraz wojna jest bardziej elektroniczna niż myślisz a w wojsku nie może być,,aaa do czego ten przycisk służył" tylko masz odruchowo go nacisnąć wiedząc co zrobi.

Ale co tam wie taki osobnik jak ty o
  • 0
@Januszzex: A widzisz, ale mam kilku znajomych w oficerce i wiem tyle, że szeregowy to "szweja" i mięso armatnie xD Poza tym znam też ludzi, co są szeregowymi i wiem, że robią tyle co nic.

Tak, rok przeszkolenia, chyba sobie kpisz xD Ciekawe z czego, tego podstawowego uposażenia czy mówimy o sprawności fizycznej? XD W obu przypadkach taki szeregowy z piechoty ginie jako pierwszy i należy go przeszkolić z korzystania z
@Kopyto96: I tak, i nie. Szeregowy z półrocznym stażem rzeczywiście jest łatwy do zastąpienia i jego wartość nie należy do najwyższych, chyba, że jest na jakimś specjalistycznym etacie.
Ale, że u nas cała struktura opiera się o szeregowych, etatów podoficerskich i oficerskich jest mało, w przeciwieństwie do tego, jak to wygląda na zachodzie, to wartościowych szeregowych siedzących po 10 lat na etacie i będących specjalistami w swojej wiedzy nie brakuje. I