Wpis z mikrobloga

Jak wybraliście/poznaliście dobrego fizjoterapeutę?
Jak Boga kocham, w tej specjalizacji jest tak ciężko o fachowca, że to głowa mała. Z problemem kontuzji i przede wszystkim lekkiej rwy kulszowej zwróciłem się już do 5 i żaden nie pomógł mi z moim problemem na dłużej, czyli po prostu mnie nie wyleczył, a jestem typem pacjenta, który skrupulatnie stosuje się do zaleceń. Zadawane przez nich ćwiczenia nie przynoszą żadnych pozytywnych efektów (czasem negatywne)
Każda wizyta średnio kosztuje 200-250zł. Zazwyczaj daję fizjoterapeucie szansę - przychodzę na kilka wizyt, ale gdy po 2-3 miesiącach, opłaceniu 5-6 sesji efektów nie ma, dostaję nowe ćwiczenia, a te same, identyczne zabiegi, wciąż jedno to samo igłowanie, to takiego fizjo porzucam i zabawa zaczyna się od nowa... I tak w koło Macieju. A sakiewka też nie jest nieograniczona

#fizjoterapia
#mikrokoksy
#medycyna
#lekarz
  • 13
@januszerka: Robiłem. Pęknięcie pierścienia włóknistego i protruzja w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego (co ciekawe - lędźwia czyste), spowodowana kontuzją podczas robienia martwego ciągu 3 lata temu. A z objawów - charakter nawrotowy, np ostatnio podczas odkładania hantli 20 kilogramowych (to przecież żaden ciężar) ostre ukłucie w lędźwiach, a potem przez następne kilka dni uczucie spięcia w lewej części lędźwi + promieniowanie do lewego pośladka i lewej nogi. Ból szczególnie podczas kichania,
@Brzuchol00: ale rwa kulszowa nie ma raczej związku z odcinkiem piersiowym. Czy te objawy są od 3 lat ? Ja miałęm podobne objawy właśnie od listopada i z rezonansu wyszło mi przepuklina - tzw wypadniety dysk, ktory uciskał na nerw oraz zanik lordozy ledzwiowej.
@Brzuchol00: U mnie było podobnie od martwego lata temu. Rwa męczyła bardzo długi czas. Jakoś pewnego razu odpuściła, ale o martwym nawet lekkim mogłem zapomnieć.
Teraz dużo biegam i trenuję lajtowo bez większego obciążenia. Rwa ostatnio powróciła po jeździe na rolkach i bieganiu tego samego dnia. Myślałem że mnie coś trafi, bo wzmacniam plecy co drugi poranek robiąc łudkę na brzuchu, albo trenuję brzuch kółkiem. Trafiłem na poniższy film i to
abc3 - @Brzuchol00: U mnie było podobnie od martwego lata temu. Rwa męczyła bardzo dł...
@Recektoreleczo: Zlinczować to nie, ale głupoty lekkie to gadasz ;)

@Brzuchol00: W Twoim przypadku najważniejsza powinna być edukacja odnośnie Twojej patologii - jeśli do tej pory żaden z tych specjalistów Ci nie wyjaśnił dlaczego „boli” to trafiałeś na typowych słupów. Podzielam Twoje zdanie jako osoba pracująca w zawodzie, ciężko o kompetentną osobę. Sam odsyłam ludzi gdzieś indziej jeśli wiem, że nie jestem do końca pewny czy moje zalecenia zgodne z
@Poemat: co byś doradził w przypadku bólu lędźwi już od plus minus 5-6 tygodni? Na początku ból bardzo mocny, po 4 tygodniach mniejszy, ale wciąż boli. Fizjoterapeuta twierdzi, że to od siedzenia (a siedzę dużo przed kompem i w samochodzie), kilka igłowań trochę pomogło i przez 2 tygodnie ból był, ale taki nie paraliżujący. Teraz jeden trening na macie i ból znowu taki, że ani siedzieć ani leżeć się nie da.