Wpis z mikrobloga

@Mershi: Tam chyba masz 14 dni na usunięcie usterki, jednak łyse opony mogą być przyczyną zatrzymania dowodu i koniecznością holowania.
  • Odpowiedz
@Mershi: według artykułu na yanosik.pl, masz te 14 dni na usunięcie istotnej usterki i przez ten czas możesz poruszać się samochodem. Trochę nielogiczne, ale jak przegląd Ci wypada w tak idiotycznym okresie to co poradzić - jeździć jak najmniej i ładnie się uśmiechać podczas kontroli.
  • Odpowiedz
@Mershi:

nie mam przeglądu bo mi nie podbił, w systemie mam negatywną ocenę


To poruszasz się autem bez przeglądu.

Konsekwencje podczas wypadku mogą być bardzo poważne. Łącznie z regresem ubezpieczalni, na pokrycie szkód i ewentualnego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanych.

Znajdź lepiej te 500-1000 na opony, żebyś nie musiał szukać milionów euro na odszkodowania.
  • Odpowiedz
@namiot666:

Istnieje spore prawdopodobieństwo dochodzenia do zwrotu poniesionych przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztów na rzecz wypłaty odszkodowania od sprawcy. Jeśli ubezpieczyciel udowodni, że do zajścia zdarzenia bezpośrednio przyczynił się zły stan techniczny pojazdu (np. brak sprawnych hamulców i brak przeglądu), prawdopodobnie zajdzie konieczność zwrotu wypłaconego świadczenia.


Łyse opony wyczerpują definicję złego stanu technicznego pojazdu.
  • Odpowiedz