Wpis z mikrobloga

  • 3
@123456123 W sumie w dużym skrócie to uważam że do utrzymania higieny w moim przypadku potrzebny jest prysznic i wanna. Mając kiedyś samą wannę nie za bardzo dało się w niej wziąć szybki prysznic, no po jakichś kombinacjach było to możliwe ale niewygodne. Znowu mając sam prysznic, po prostu miałem wrażenie że nie potrafię się tak odmoczyć i umyć jak po dłuższej kąpieli leżąc se #!$%@? w wannie jak królewicz. Po prostu
  • Odpowiedz
@rales odpływ liniowy i otwarty prysznic :3 jedna szklana szyba bez żadnych zamknięć to jest game changer jeśli chodzi o sprzątanie! Do tego zmiękczacz wody czy jak to się tam nazywa. I głębokie szafki!
  • Odpowiedz
odpływ liniowy to bardzo problematyczna rzecz. Ja


@tryb_graficzny: kup odpowiedni odpływ, z odpowiednim przepływem i możliwością pełnego rozebrania od góry aby mieć dostęp do rury. Będzie wtedy nie gorszy a nawet może by lepszy niż zwykły odpływ w brodziku.

deszczownicy użyjesz 5 razy w życiu


@Krupier: używam codziennie, już w trzeciej łazience z kolei montuje. Możesz rozwinąć dlaczego jej nie używasz?
  • Odpowiedz
  • 0
@rales: Kiedyś w małej łazience w bloku świetnie nam się sprawdzał głęboki brodzik - zwłaszcza jak się pojawiło dziecko. Robił wtedy też za wannę. Może nie wygląda to tak dobrze jak kabina bez brodzika, ale w małych łazienkach robi robotę.
  • Odpowiedz
@Krupier od razu uprzedzam, że nie czytałem poprzednich komentarzy. Odpływ liniowy polecam (ja czyszczę raz na miesiąc), prysznic walk-in jest super i bardziej przydatny, niż wanna. Matę grzewczą z termostatem montuj (chinszczyzna sterowana aplikacja wifi), efekt ciepłych stóp zimą robi robotę - tylko dobierz cienkie płytki podłogowe, ja mam takie bardziej ścienne i jest fajnie, ale wiem że mogło być lepiej. Ruchomy kran do umywalki - inaczej ciężko umyć. Geberit z miejscem
  • Odpowiedz
Jeśli masz kratkę wentylacyjną nad prysznicem, rozważ zamykaną kabinę (ewentualnie kotarę). Gdy tylko zakręcisz wodę od razu czuć chłód, zwłaszcza przy większym ciągu. Gotowy płytki brodzik z włókna szklanego jest 5x mniej upierdliwy w montażu niż wyklejanie całego dna kaflami.
Pod kaflami instalacje elektryczną poprowadziłbym w peszlach - jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba dołożenia gniazda/łącznika, nie będziesz w ścianie musiał niepotrzebnie skuwać glazurę - po prostu nawiercasz miejsce na puszkę tam gdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@rales półeczka na toaletą, która jest w zabudowie jest przydatna. Lustro nad umywalką zrobić z oświetleniem- z góry, z prawej i lewej strony. Zrób dużo szafek zamykanych- teraz w modzie otwarte szafki, ręczniki na wierzchu- to tylko w katalogu dobrze wygląda. Staraj się, żeby jak najwięcej kosmetyków było w szafkach. Wybierz uchwyty, szafki, co mają mało ozdobników i łatwo je się czyści. Deszczownica to syf, kilka razy użyłam.
  • Odpowiedz
Unikaj wanny z szybą, jako zamiennik prysznica. Wanny są za wąskie i za śliskie do zabaw w prysznic. Próba obrócenia się może skończyć się pięknym upadkiem.
  • Odpowiedz
@rales tak naprawdę to nie oszczędzaj. Dobry odpływ liniowy nie stanowi problemu. Dobre baterie podtynkowe się nie psują. Dobra armatura jest łatwa w utrzymaniu czystości. Do toalety tylko systemy geberita. Armatura Villeroy and Boch. Baterie Hansgrohe. Nie oszczędzać na szybach. Kupować droższe systemy huppe na przykład. Często ludzie narzekają na coś bo przyoszczędzili. Nawet czarna bateria może mocno się różnić powłoką i te lepsze zazwyczaj łatwiej się czyści.
  • Odpowiedz
  • 1
@rales
1. Ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego jakie masz w domu. Game changer, nigdy nie chodzisz po zimnych kaflach, ustawiasz sobie temperaturkę ile chcesz na konkretną godzinę. Tylko układasz na całej powierzchni. Do tego nie zajmujesz miejsca na ścianie
2. Szafa techniczna jeśli to możliwe: na pranie, pralkę i suszarkę.
3. Szafka na brudy z sortowaniem: przygotowałem sobie 3 kosze na prowadnicach i od razu sortuję: białe, czarne i kolory.
4. Wanna
  • Odpowiedz