Wpis z mikrobloga

@Qql3l3 jak masz mocny spadek do kanalizacji, to z reguły nie ma problemów. Mi nawet podnieśli o 10cm przez co mam schodek do otwartej kabiny "walk in". Woda nie ma takiego ciągu, siatka przez to zapycha się włosami (dwie naprawdę długowłose kobiety w domu) i po prostu robi się mały brodzik.
Nie mam jakiegoś budżetowego odpływy, to jakieś premium z ideal standards za kilka ładnych stówek. Też mam tą klapę, inspekcję, wyciągany
@Wychwalany to nie pomaga, jak jest za dużo wody w odpływie(bo powoli spływa), to woda podnosi tą gumę od zapachów przez co jeszcze mocniej zmniejsza się ciąg i wszytko się blokuje. Zastanawiam się nad #!$%@? tej gumy, bo ona największy problem robi.
@Qql3l3 dom/szereg, odplyw idzie prawie poziom przez całą łazienkę do głównego kolanka.
Hydraulik mówił, że musi skuć i przerobić całą podłogę (a tam też mam częściowo mam ogrzewanie podłogowe) lub podnieść tą część łazienki. Wybrałem to drugie bo tańsze w kosztach, ale średnio działa.
@tryb_graficzny aaa, chyba że tak. Ja miałem wszystko przemyślane. No to fakt że problem jest napewno jak zbyt poziomy odpływ. Oby nie „zarosła” Ci ta rura. Bo będzie się to podnosić.
@rales: nie wiem jaki masz metraż, ale ja mam małą łazienkę i myślałem że zwiększę funkcjonalność dodając szafki, bo gdzieś trzeba trzymać kosmetyki, płyny do prania itp. Skończyło się tym że strasznie zawięziła się już wąska łazienka i korzystanie z niej jest średnio przyjemne.
Kolejny fuckup to marzyła mi się szafka z lustrem nad umywalką, zdecydowałem się na model z serii z której mam umywalkę z szafką, nawet byłem w zielonym
@rales ja mam wannę z szybą i uwielbiam to rozwiązanie (i deszczownica też jest super jak chcesz wziąć prysznic ale nie taki szybki, możesz stać i myśleć o życiu a woda ci kapie na łeb), ale wziąłem szybę odchylaną i zdecydowanie nie polecam. Walniesz łokciem i pół łazienki zalane, lepiej taką segmentową suwana.
@adrninistrator: @rales nie miałem nigdy czarnej armatury więc nie wiem jak się brudzi ale nigdy więcej chromu w łazience. Jak już to biała armatura albo czarna. Na czarnym kamień tak samo jak na chromie będzie widać? Ale chrom jest nie do utrzymania w czystości, no chyba że myjesz ręce, zostawiasz wodę odkręconą, wycierasz ręce i twarz i dopiero zakrecasz wodę. Bo jak dotkniesz mokra ręką to już masz ślady. Jak masz
@adasko_900: @rales @coo84 mam wannę z szybą segmentową, fajne rozwiązanie bo można ją rozłożyć na połowę wanny i złożyć tak, że praktycznie nic miejsca nie zajmuje. Ja nie używam tylko różowa, ja wolę poleżeć w spokoju ;). Do mycia małych dzieciaków według mnie bezużyteczne i bardziej wkurzające bo się dzieciak bawi rozsuwaniem zamiast dać się umyć:) stuka trzaska i strach, że się rozleci.
@rales ogrzewanie podłogowe w łazience albo chociaż maty grzeje pod płytkami aby było ciepło w stopki po wyjściu z prysznica <3

Podobno da się do też zrobić w samym prysznicu jak jest np odpływ liniowy ale osobiście nie zrobiłem.

A tak ogólnie to jak najmniej dziwnych wypustek itp aby łatwo było czyścić. Np klapę od libla która można łatwo zdjąć itp