Wpis z mikrobloga

A w tych rejonach wydaje mi się, że będzie później lepiej znaleźć pracę przy ewentualnej zmianie (IT).


@stuparevic: ale potem będziesz szukać pracy zdalnej czy nie zdalnej? Bo jak nie zdalna to tylko Wrocław. ( ale to też bym polemizował )
  • Odpowiedz
Wrocław. W ogóle jak możesz wybrać TOP5 to wybierz coś z tego, zdalna dziś jest, jutro jej nie ma i wtedy nie musisz się martwić, że jesteś w d*** w jakimś trzeciorzędnym mieście bez pracy.
  • Odpowiedz
@pralatoo: @lizakkk Wrocław na tle śląska/dolnego śląska najlepiej wypada natomiast na tle Polski to serio Warszawa jest pod tym względem zdecydowanie liderem. Dość dobrze znam Wrocław ale vs Warszawa to jest przepaść. Wiecie ile CV wpada mi z Wrocławia / Katowic/ Gliwic aby pracować zdalnie/hybrydowo w Warszawie => OGROM. Dostaniesz pracę w IT we Wro ale jak będziesz trochę bardziej ambitny niż te kilka korpo/outsourcing to tak naprawdę nic nie masz.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Oczywiście, że Warszawa zjada Wrocław a tymbardziej Górny Śląsk, ale to nie znaczy, że nie da się tam znaleźć fajnej pracy, mogę się wypowiedzieć o Górnym Śląsku i póki co żadnego problemu dla osób z doświadczeniem tam nie ma. Ludzie pchają do Warszawy bo nawet na oferty zdalne są tam po prostu większe widełki, ale jak ktoś jest w stanie zejść te 15/20 zł/h to znajdzie fajna pracę, a ma
  • Odpowiedz
@acpiorundc: praca zdalna zdecydowanie sie już kończy, standardem zaczyna być praca hybrydowa 3 dni z biura, 2 dni zdalnej. Czyli jest już trudno pracować mieszkając daleko
  • Odpowiedz
praca zdalna zdecydowanie sie już kończy, standardem zaczyna być praca hybrydowa 3 dni z biura, 2 dni zdalnej. Czyli jest już trudno pracować mieszkając daleko


@lizakkk: tak to prawda, sam dostaję oferty pracy gorsze na zdalnej i super dobre na hybrydzie ( zdalna 30k, hybryda 40-45k ) taka jest różnica.
  • Odpowiedz
@stuparevic: Pod względem kariery, to Wrocław wydaje się być najlepszą opcją z tego regionu. W Katowicach jest nieznacznie gorzej. Całkiem nieźle jest również w Gliwicach. Natomiast jeśli chodzi o życie poza pracą, to Katowice wygrywają zdecydowanie - piszę to z perspektywy osoby, która po pracy z domu chce wyjść i mieć do wyboru wiele atrakcji. Pod tym względem, to nawet Warszawa wypada zdecydowanie słabiej. Najlepiej zastanów się co poza pracą jest
  • Odpowiedz