Wpis z mikrobloga

@dr3vil: Ciekawe proporcje plusów do minusów. Wychodzi na to, że większość wykopków nie będzie zajmowało się swoimi rodzicami jak zaczną srać pod siebie. Pytanie tylko co dokładnie wykopek zrobi ze swoimi rodzicami?

#rodzina #zwiazki #rodzice
Pobierz stepienz13posterunku - @dr3vil: Ciekawe proporcje plusów do minusów. Wychodzi na to, ...
źródło: firefox_SfkJX5B87O

Co z niedołężnymi starymi?

  • Ignoruję, niech zdychają 27.8% (5)
  • Oddaję do domu starości 55.6% (10)
  • Zostawiam w szpitalu na święta 16.7% (3)

Oddanych głosów: 18

  • 13
@Kitku_Karola: oo... pomysłowość ludzka nie zna granic... niszczenie opinii w rodzinie, wśród znajomych, klientów, współpracowników, nasyłanie osób trzecich, które będą cię molestować o opiekę, zastraszanie wydziedziczeniem, pozwem o alimenty, oskarżenia o różne rzeczy. Ludzie potrafią być podli i bezwględni.

Nie musisz fizycznie opiekować się, wystarczy że zostaniesz zmuszona do zapłacenie za zawodowego opiekuna. W wielu wypadkach starsze osoby wymagają opieki 24/7... wtedy dostaniesz do zapłacenia rachunek z domu opieki... na kilka
@kosmita aaaa to myślałam że jest gorzej niż mi się wydawało. Jestem już dawno wydziedziczona ale to mnie nie obchodzi w sumie bo sama sobie zarobiłam na miejsce do mieszkania i czekanie na majątek po tym rodzicu jest dla mnie zbędne i niepotrzebne. A alimentów nie będę płacić bardzo dużych bo był za gówniarza na rodzica kurator sądowy więc mogę dyktować warunki ile tych alimentów musiałabym płacić a jakbym to dobrze rozegrała
mogę dyktować warunki ile tych alimentów musiałabym płacić


@Kitku_Karola: wysokość alimentów zależna jest od cwaniactwa prawnika strony pozywającej oraz możliwości zarobkowych, choćby potencjalnych, strony pozwanej. W PL alimentacja to biznes wart jakiś miliard pln miesięcznie, alimentowane jest obecnie 2 mln dzieci... ilu dorosłych to nie wiem.

Co do niszczenia opinii to musiałaby chyba zatrudnić detektywa co mnie znajdzie bo od wielu lat nie wie gdzie pracuje czy mieszkam a na detektywa
@kosmita u mnie rodzic jest srednio przedzacy i nie za mądry więc wątpię by dał radę ogarnąć cwanego prawnika. Poza tym mam dowody na zaniedbania i przemoc wobec mnie jako dziecka więc w tego typu sprawach dzieci nie muszą płacić alimentów w ogóle lub mogą same stawiać stawki alimentów jeśli chcą płacić z własnej woli.
@Kitku_Karola: bywałem dość często na forach, gdzie padały pytania o alimentację. Spora część to właśnie takie "jak to ugryźć" wpisywane przez ludzi, których inteligencja jest na poziomie troglodyty.
Dawne winy rodzica, poza prawdopodobnym przedawnieniem, są na inną sprawę i nie będą miały znaczenia przy ew. orzekaniu o alimentach, które masz zapłacić. Znam przypadek człowieka, który znęcał się fizycznie nad osobą, która płaci alimenty... To nieistotne, że dostał wyrok za znęcanie. Teraz
@stepienz13posterunku: To, że rodzice cię wypluli na świat nigdy nie oznacza, że jesteś im cokolwiek winien. Rodzicielstwo powinno następować jak twoje życie zacznie ci się podobać na tyle, że jesteś pewny, że dasz radę swojemu dziecku udowodnić, że życie jest cudowne i wtedy samo z siebie będzie ci chciało podać szklankę na starość. Jak stosujesz szantaż emocjonalny to znaczy, że jako rodzic nie podołałeś obowiązkowi wychowania i dziecko nie ma o