Wpis z mikrobloga

@Dejvidek25
To co robił PiS ludzie też akceptowali (potwierdzone licznymi wyborami)

Tzn że było OK?

Tusk rękami idioty Sienkiewicza lamie konstytucję.
Takie są fakty.
Tust w odróżnieniu od PiS nie jest tak skuteczny i będzie się ten obecny syf ciągną za nim może nawet do kolejnych wyborów...

Myślałem że przez te wszystkie lata nauczył się czegoś, ale widzie że cwaniactwo..wysadzi jego rządy tak jak poprzednio..
@Pan_krecik: Sądzę, że umowa koalicyjna zawiera też uzgodnienia dotyczące rozczłonkowania wyborców PiS pomiędzy koalicjantów. Narzędziem (w jedwabnych rękawiczkach) będzie TV.
@Niebadzksieciem

@Pan_krecik: wymienisz artykuły Konstytucji które obecny rząd złamał? Bo do tej pory nikt z ludzi twierdzących że obecny rząd nie potrafi mi wymienić zapisów Konstytucji które Tusk łamie.


Nie jestem specjalistą ale Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przekazanie przez PiS władzy nad telewizją publiczną pod jurysdykcję ministerstwa kultury.

Powinno się to odbywać przez stosowną ustawę, która powinna przejść pełna ścieżkę.. jak każde normal e prawo.

I to było kwestionowane przez opozycję jako
@Niebadzksieciem

@Pan_krecik: czyli nie potrafisz podać kontretów?


Konkrety:

Art. 213.1. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.
2. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydaje rozporządzenia, a w sprawach indywidualnych podejmuje uchwały."

Art. 214. 1. Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji są powoływani przez Sejm, Senat i Prezydenta Rzeczypospolitej.
2. Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie może należeć
@ITcrowd

@Pan_krecik: Sądzę, że umowa koalicyjna zawiera też uzgodnienia dotyczące rozczłonkowania wyborców PiS pomiędzy koalicjantów. Narzędziem (w jedwabnych rękawiczkach) będzie TV.


Jestem niemal w 100% pewien że jeśli nawet ktoś deklarował takie podejście to nie będzie ono respektowane.

Polityka to brutalna gra która gra zawsze na siebie..
Więc zapewne już trwa wzajemne szukanie na siebie haków.

Likwidacja CBA tak samo jak kiedyś likwidacja WSI ma dostarczyć takowych..
@Pan_krecik: słyszałeś o czymś takim jak ciezar dowodu? Jak ktoś stawia jakaś tezę to jego obowiązkiem jest przedstawić dowody na prawdziwość tej tezy, a kazanie innym szukać dowodów na to, że to ty masz rację jest po prostu brakiem kultury i brakiem rozgarnięcia o którym mówisz. A teraz zechcesz dokończyć swój obowiązek udźwignie is ciężaru dowody i wskażesz działania rządu które łamią artykuły które wskazałeś? Jak chcesz przykład jak to zrobić
@Pan_krecik: tutaj masz przykład na podstawie działań Prezydenta RP z partii PiS, Andrzeja Dudy: Andrzej Duda złamał art. 144 podpisując m.in. zgodę na dalsze orzekanie sędziów po ukończeniu 65 roku życia, bez kontrasygnaty premiera. (art. 144, pkt. 2: "Akty urzędowe Prezydenta Rzeczypospolitej wymagają dla swojej ważności podpisu Prezesa Rady Ministrów, który przez podpisanie aktu ponosi odpowiedzialność przed Sejmem.").
Złamany został również art 179, gdy prezydent nie powołał niektórych sędziów wskazanych przez
@Niebadzksieciem

>Pożyjemy, zobaczmy..


@Pan_krecik: czyli nie masz konkretów i po prostu szczekasz na obecny rząd by szczekać? Że też co się chce


Nie mierzy innych swoją miarą.
Masz wyprany mózg wojenką polityczną.

Jestem 100% pewien że forma przejęcia TVP przez obecny rząd jest niewłaściwa i będzie się ciągnęła za nim jak smród do końca kadencji (niezależnie od tego jak się skończy)

Nie mam też żadnej potrzeby przekonywania cie. Jeśli artykuły Konstytucji
@Pan_krecik: przytoczyłem artykuły a nie podałeś działań rządu, które bezpośrednio te artykuły łamią. Przecież nawet podałem ci przykład z Andrzejem Duda jak to powinno wyglądać. Mówisz że nie będziesz użerać się z betonem, ale od kiedy prośba by wyłożyć o ci dokładnie chodzi jest betonem? Czy może mam udawać że podałeś jakieś argumenty choć ich nie podałeś? Bo wypisanie samych artykułów to nie arhument, ja też mogę powypisywać sobie przepisy prawa