Wpis z mikrobloga

Mircy, pijcie kompot, od stycznia nowa praca i koniec neet :) Podsumowanie poszukiwań (.net mid-senior):

Wysłane łącznie około 15-20 aplikacji, głównie z nofluffjobs co przełożyło się na 4 zaproszenia na rozmowy techniczne, z czego jedna zakończona sukcesem. Około 100 osób na to stanowisko było do wygryzienia ale dało radę. A pracka idealnie mi pasuje techstackiem, a głównie na to zwracam uwagę przy rekrutowaniu się. Branża i reszta ma drugorzędne znaczenie. A, no i hajsik oczywiście.

#pracbaza #praca #it #neet #programista15k #chwalesie
  • 17
@John_Galt: mid-senior, 16-18k na rękę i brak znajomości mikroserwisów? To możliwe w .net? Czy może ogarniasz, ale chcesz zostać expertem? Bo trochę to się wydaje nieprawdopodobne, że wygryzłeś 100 innych osób, nie mając takiej podstawowej w dzisiejszych czasach wiedzy, połowa juniorów dziś ogarnia ms :P
  • 0
@Kekoludek: nie pracowałem w tej architekturze, ostatnie moje projekty to niewielkie greenfieldy a jeszcze wcześniej korpo monolity. I dość długa przerwa od branży.
@blehblehbleh: większość poległa na teście z .neta i reacta - taki dodatkowy etap pomiędzy rozmową wstępną a rozmową techniczną
  • 5
@afuera np ja nie pracując wcześniej z mikroserwisami mam do ogarnięcia nowa architekturę, podział na bazy, modele, ogólnie bounded contexty, synchronizacja / komunikacja po rest, grpc, eventy, message busy, API gateways, do tego docker i kubernetes, do tego synchronizacja z frontendem, przeniesienie cross cutting concerns, dobre praktyki itd... wbrew pozorom nie takie hop siup.