Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje nowy samochód na leasing/kredyt konsumencki? Taki dobry, Tipo odpada XD

Mam znajomych co jeżdżą jakimiś BMW, Mercedesem, AMG, nowe samochody z salonu i zawsze mnie to szokuje - przecież koszt takiego samochodu pewnie przekracza 3-5k zl/m, do tego jeszcze ubezpieczenie.

Orientuje się też ile zarabiają, bo nigdy tego bardzo nie ukrywamy przed sobą - ten co jeździ AMG nie zarabia więcej niż 15k netto chociaż przez ostatnie pół roku pracował mało, wynajmuje mieszkanie za 5k i generalnie żyje ponad stan. Ze mnie się śmieją że jeżdżę samochodem z 2009 mimo zarobków 25k+ XD większość wypłaty inwestuje, mało wydaje

Ja chyba nie ogarniam takich tematów wydatkowych. Nawet nie wiem czy mnie stać na nowy samochód.

Edit: mam wrażenie że dużo osób w Warszawie żyje ponad stan od 1 do 1 ale się do tego nie przyznają.

#zalesie #samochody #pytanie #finanse
  • 8
  • Odpowiedz
@eskejper do 200k juz kupisz, 1,5k-3k/miesiac, oc ac okolo 3-5k, przeglady kwestia marki 1k-2,5k. Plus wklad wlasny i e.w wykup :) czesc raty wrzucasz w koszty
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz: Ja to jestem mentalnie biedakiem, stać mnie ale potem się zastanawiam po co mi ten nowy samochód. Wolę inwestować swoje oszczędności w siebie, w mieszkanie, jeździć na fajne wakacje. Lubię swojego staruszka z 2009 () jedynie co kusi to automatyczna skrzynia biegów.
  • Odpowiedz
@eskejper: 2k brutto miesięcznie i wkład własny 15%. Wychodzi taniej niż jeździć jakimś BMW gruzem od warsztatu do warsztatu. Wymienisz 10 rzeczy a jedna i tak sie zepsuje. Wykładasz kasę na naprawy a wartość auta nie wzrasta. Mając nowe auto w leasingu możesz je traktować jako inwestycję (także w twoje zdrowie i bezpieczenstwo) a po wykupie masz auto ktore jest twoje i jest coś warte. Realnie więc auto w leasingu kosztuje
  • Odpowiedz