Wpis z mikrobloga

@5956: Ale która ustawa? Ta niekonstytucyjna która odbiera kompetencje KRRIT? Czy ta, równiez niekonstytucyjna, bo bazująca na odebraniu właśnie kompetencji KRRIT, powołująca Radę Mediów Nardowych? Ja to rozumiem tak, była w mocy niekonstytucyjna ustawa, wyrok TK nie został wykonany, więc prawo się zeruje. Więc się zeruje i obowiązuje prawo ogólne spółek.
@Frundsberg: Piszesz, że Przecież TK później uznał, że rozwalenie KRRiT było niezgodne z konstytucją i twierdzisz, że to było legalne i nie jest sprzeczne, bo podpisał to prezydent? Przecież jego decyzja też była automatycznie niezgodna z konstytucją po orzeczeniu TK. Nie dało się przywrócić KRRiT ale z góry zakładasz, że po wyroku TK wszystko powinno wrócić do stanu poprzedniego. Skąd masz pewność w tak zagmatwanej sytuacji?Większość ekspertów w tej dziedzinie ma
@aa-aa jakie króciutko?! Ten debil 8 lat zatwierdzał 6 mld dla TVP ale #!$%@? Tusk #!$%@? te wszystkie Damiany Diazy czy Konrady Węże których miejsce jest na śmietniku dziennikarstwa i nagle nie dam 3 mld?! #!$%@?…
@Latajacy_baleron: Piszę, że w momencie przejęcia TVP (2015) było to legalne, ponieważ TK uznał przepisy za niekonstytucyjne w 2016 roku, a ustawy mają domniemanie konstytucyjności. Wyrok TK nie dotyczył obowiązującej obecnie ustawy - ta została uchwalona po nim. Wyrok TK z 2016 roku wprost stwierdza, że niekonstytucyjne jest powoływanie władz mediów publicznych przez władzę wykonawczą, czyli właśnie to co zrobił minister Sienkiewicz.

Eksperci którzy popierają Sienkiewicza wskazują, że Rada Mediów Narodowych
@Timolol: W teorii - tak, tak to wygląda. Tylko w praktyce niekoniecznie wychodzi (bo jest kilka innych organów, które tego pilnują, plus UE) i Pisowi się nie udało przez 8 lat "zreformować" (czytaj: przejąć) sądownictwa.
@Frundsberg: To jest twoja interpretacja, co nie znaczy, że jest jedyna i słuszna. Tak jak napisałem wyżej inna narracja jest taka, że mógł się powołać na obowiązujące prawo, które daje mu takie kompetencje tylko w tym momencie bo zastąpiono ciało nadzorcze niekonstytucyjnym RMN. Wyrok TK w tej sytuacji jest zatem sprzeczny z obowiązującym prawem co jest bez sensu albo po prostu nie bierze kodeksu pod uwagę badając tylko sprawę w obrębie
@Latajacy_baleron: Ale TK nie stwierdził, że Rada Mediów Narodowych jest niekonstytucyjna. Nie mógł tego zrobić, bo jej w momencie wydawania wyroku nie było. Trybunał stwierdził, że to KRRiT ma powoływać władze TVP i że nie może tego robić minister. To jest wprost w wyroku. Jakie podstawy ma minister, jeżeli TK jednoznacznie stwierdził, że władza wykonawcza nie może dokonywać tych zmian, bo to sprzeczne z konstytucją?

Jedyne wyjście z sytuacji to przywrócenie
@5956 a to, że obecne władze były powołane nielegalnie przez Kaczafiego i nie opublikowany został wyrok trybunału odnośnie przejęcia TVP przez PiS, co jest nielegalnie, to nic?
@r333m4k444:

Art. 213. Konstytucji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
1. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.
2. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydaje rozporządzenia, a w sprawach indywidualnych podejmuje uchwały.

A KRRIT wydała apel do obecnych władz. Gdzie są obrońcy konstytucji ? ;)
Pobierz 5956 - @r333m4k444: 

Art. 213. Konstytucji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
1. Kr...
źródło: GB9I18yXUAAunLm
@Frundsberg: Sam sobie odpowiedziałeś, bo Duda by to zawetował. Prezydent skompromitowany jest już dawno i zrobił to znowu w sprawie budżetu, robi to na każdym kroku. Wiem o co Ci chodzi, że pozbawienie kompetencji KRRiT zostało uznane za niezgodne, a RMN powołano, i na domniemaniu może działać.

Tylko KRRiT zarządza zmiany=>
KRRiT jest pozbawione tych kompetencji ustawą na rzecz RMN i RMN działa na domniemaniu => O RMN nic nie ma