Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #tvpis

We wrześniu PIS złożył swój projekt budżetu na rok 2024. PO i Lewica krytykowały ten pomysł że to był bardzo zły projekt - zakładał rekordowy deficyt i nierealne przychody do skarbu państwa. Obecna władza praktycznie nic nie zmieniła w tym planie budżetowym i nagle wg PO i Lewicy ten projekt budżetu jest cacy.

Ale kogo tam teraz budżet interesuje. Wybory wygrane to teraz jest podział stołków i posad. Najważniejsze że cztery lata przy korycie, resztą to niech się ludzie martwią.

Bynajmniej wiadomości przejęli i naprawili.

  • 14
@kiedys_bylem_zielonka: Sam MF mówi, że budżet jest do poprawy ale to tyle ile mogli zrobić w 4 dni? Dajmy 3 mld na TVP, które przeszły w budżecie ale będą one przeniesione na onkologię dziecięcą.
Jest większy deficyt bo są zobowiązania rządu PiS jak i obietnice wyborcze Koalicji. A pamiętaj też, że np PiS nie uwzględnił w swoim budżecie 0% VAT na żywność, a zrobiła to już Koalicja dokładając podwyżki dla nauczycieli
@kiedys_bylem_zielonka: ale udajesz czy masz braki w wiedzy? Prezydent powiedział, że jeśli nie będzie zatwierdzonego budżetu do końca stycznia, to on skorzysta z prawa do rozpisania ponownych wyborów. Budżet przygotowuje się ok 4-6 miesięcy. Specjalnie prezydent powołał na 2 miesiące rząd Morawieckiego, aby opozycja nie wyrobiła się z budżetem. Więc opozycja przyjmie budżet zrobiony przez PIS, a potem będzie go zmieniała w czasie posiedzeń sejmu.
Mam nadzieję, że lepiej naświetliłem Ci
@kiedys_bylem_zielonka: zrób dla uczniów w klasie projekt w czymkolwiek na 60 minut, ale jednego z uczniów trzymaj przez 55 minut na korytarzu i wpuść dopiero na sam koniec, a potem narzekaj że nie zrobił czegoś samemu i zdążył tylko skopiować to od innych i potem wyciągaj od niego konsekwencje że mógł się postarać i zrobić sam jak tak krytykował wcześniej pracę innych.

Taką mam dla ciebie analogię xd
Nie, nie głosowałem na konfederację.


@kiedys_bylem_zielonka: albo kłamiesz albo jesteś tym znawcąco nie chodzi na wybory i mówi: kto nie wygra to i tak będzie do dupy, chrum.chrum, nie ma na kogo głosować, kwii.
Edit: albo po prostu popierasz PiS xd
Obecna władza praktycznie nic nie zmieniła w tym planie budżetowym i nagle wg PO i Lewicy ten projekt budżetu jest cacy.


@kiedys_bylem_zielonka: To teraz wyjaśnij jak nowy rząd miałby w nieco ponad tydzień opracować projekt budżetu od zera gdzie takie projekty zwykle mogą powstawać nawet kilka miesięcy.

Wzięcie tego co jest, szybkie poprawki na marginesie i późniejsze nowelizacje to jedyne co się dało zrobić. No chyba, że wolałbyś rozwiązanie rządu i
@kiedys_bylem_zielonka może budżet byłby lepiej napisany gdyby pis oddał władze od razu a nie robił durne opóźnienia wiedząc że #!$%@? wybory. Jesteś strasznie ograniczony pomijając cały kontekst sytuacyjny. Napisali taki budżet jaki można było napisać w 2 tyg i będą go w trakcie czasu poprawiać.
@nie_odpisuj:

a co mieli zrobic jak mieli ekstremalnie malo czasu


@nie_odpisuj: no nie wiem, może zmobilizować ludzi do działania? Przecież już po wyborach wiedzieli że wygrali. Ok, PiS i Duduś szachowali ich ale budżet i wydatki państwa to nie są tajne dane. Mogli zacząć pracować nad tym duuuuuzo wcześniej. Już raz dałem się nabrać na głosowanie na PO i w 2007 biegłem odsunąć PIS od władzy. Do tej pory czuje