Wpis z mikrobloga

dostałem ofertę pracy na b2b dla firmy która w sumie sam nie wiem gdzie jest (Szwajcaria albo UK, dowiem się za tydzień xD). Będą mi płacić X euro na miesiąc, będę im tylko wystawiać jedną fakturę miesięcznie przez https://www.deel.com/. Z tego co wiem deel jest w jakiś tam sposób zarejestrowany w Polsce, jak wygląda rozliczanie tego? niezbyt się orientuję w b2b, to moja pierwsza taka praca + od razu dla firmy zza granicy

1. Jak wygląda VAT? Będę przekraczał sporo 200k, wynegocjonowałem kwotę X euro, fakturę muszę wystawiać wtedy na X + 23% euro i oni sobie ogarną czy się #!$%@?łem bo to jest jakimś cudem mój koszt w takim wypadku?
2. Wygląda to wtedy jakbym się nadal rozliczał z tą firmą (startup na kilkadziesiąt osób) a deel to tylko pośrednik czy tak jakbym pracował dla deel?
3. Do kogo mógłbym uderzyć najlepiej pomiędzy świętami z pytaniami, jakiegoś doradcy podatkowego, księgowego? Szukam kogoś kto się na tym zna, najlepiej popisać (ewentualnie pogadać ale wolę chat xD) przez neta. Gdybym się zgodził musiałbym do końca lutego wszystko ogarnąć bo od marca bym zaczynał, bezproblemowo się wyrobię?

jakby ktoś już w podobny sposób pracuje przez właśnie takiego pośrednika i miałby ochotę popisać to chętnie

#informatyka #programista15k #programowanie #b2b #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 9
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@Blomex: taki jest plan, nie chcę ogarniać od razu bo pewny będę dopeiro w piątek za tydzień prawdopodobnie co i jak, wtedy skoczę z umową (o ile dostanę jakiś template) do prawnika i kwestiami podatkowymi do jakiegoś księgowego
1. Jak wygląda VAT? Będę przekraczał sporo 200k, wynegocjonowałem kwotę X euro, fakturę muszę wystawiać wtedy na X + 23% euro i oni sobie ogarną czy się #!$%@?łem bo to jest jakimś cudem mój koszt w takim wypadku?


@oreze: vat jest przezroczysty. Jak twój klient (deel w tym przypadku) ma działalność w Polsce to wystawiasz fakturę netto + vat, jak w EU to tylko netto (odwrotne obciążenie). Niezależnie od scenariusza obie
@oreze : Tak jak napisal @Blomex , jest jedno ale. Ja (tzn moj klient) korzystal rok temu z deel i to deel wystawial fakture. Wazne jest gdy jest wymagane Reverse charge dodac te inforamcje do Note w konfiguracji deel.

oreze Wyrobisz sie na spokojnie ze wszystkim - najwazniejsze to ustalic gdzie jest klient zarejestrowany klient. Jesli spoza Polski wtedy bedzie Reverse change. Twoja sytuacja jest typowa, "kazda" ksiegowosc to ogarnie.
  • 0
@PrzegrywZGlupoty: no wlasnie nie ogarniam czemu, moze w ten sposob maja w dupie caly hr bo wszystko jest po stronie deela (o ile to tak działa xD) a z ich strony tylko wysyłają mi hajs za fakturę i fajrant