Wpis z mikrobloga

Siemanko! Wiecie może jak to jest w praktyce z wykreśleniem hipoteki z KW? Nadałem do sądu list polecony z znakami pocztowymi (opłata), uzupełnionym wnioskiem i oryginałem listu mazalnego. Z tego co czytam teraz w necie to niektórzy piszą też o jakimś pełnomocnictwie że strony banku. Ja nic takiego od banku nie dostałem , a wierzycielem był bko bp. Oczywiście przy przeróżnych rubrykach związanych z pełnomocnictwem we wniosku zaznaczałem "nie" lub 0szt. Trochę mnie martwi, że jakiś sędzia to upierniczy ze względu na jakieś pełnomocnictwo. Mieliście z tym jakieś problemy, czy sam list mazalny starczał? No chyba, że to zależy od banku i jakieś ing czy inne mbanki taki papier wydają i jest to opcjonalne, ale wolę się dopytać.

#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zlmmerman W internecie piszą pewnie o pełnomocnictwie do wystawienia listu mazalnego (że Jan Kowalski miał prawo wydać oświadczenie w imieniu banku), teoretycznie powinno ono być, ale jeśli bank go nie dał, to znaczy, że w praktyce sąd właściwy dla danego oddziału się nie czepia (choć powinien - skąd wiadomo, że dana osoba ma prawo reprezentować bank?).
  • Odpowiedz
  • 0
@Zlmmerman, po dokonaniu całkowitej spłaty kredytu, bank zwraca kredytobiorcy dokumenty związane z prawnymi zabezpieczeniami kredytu wraz z pisemną zgodą na wykreślenie hipotek w księdze wieczystej.
Dokumenty może odebrać każdy ze współkredytobiorców, osobiście w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego, który prowadzi obsługę produktów hipotecznych.
  • Odpowiedz
  • 0
@EkspertPKO: Dzięki wielkie za odpowiedź w święta! Wesołych świąt. Mam tylko jedno pytanie. Czy w tych dokumentach znajduje się pełnomocnictwo, które jest dowodem na to, że osoba podpisana pod zgodą na wykreślenie hipoteki ma prawo reprezentować bank?
  • Odpowiedz
  • 0
@Zlmmerman Mamy świadomość, że czasami praktyka sądowa była niestety różna, więc więc możemy jedynie ogólnie odpowiedzieć, że wydajemy wszystkie niezbędne dokumenty. Szczegółowych informacji może udzielić doradca hipoteczny z oddziału, który znajduje się w okolicy - zapraszamy do kontaktu.
  • Odpowiedz