Wpis z mikrobloga

Mordeczki odebrałem dziś amortyzator na który, nie kłamiąc, polowałem prawie rok (chodziło mi o ten konkretny kolor). Amor zdemontowany z nowego roweru zaraz po zakupie. Niestety przy demontażu bieżni dolnego łożyska sprzedającemu nie wszystko poszło gładko i na rurze sterowej widoczne są defekty w postaci wgłębienia 1 oraz rys 2 i 3. Martwi mnie w jaki sposób wpłynie to na wytrzymałość rury zwłaszcza, że w tej części działają chyba największe siły. Amortyzator to Rockshox Paragon Gold RL do roweru trekkingowego.
- wgłębienie 1 - to prezentuje się najgorzej. Wgłębienie o rozmiarze 1x2mm i głębokości około 1mm. Wokół widoczne jest wybrzuszenie materiału
- rysa 2 - około 4x1mm i może z 0.3mm głębokości.
- rysa 3 - w sumie to dwie rysy nakładające się na siebie, 6x1mm, głębokość 0.5mm
Co o tym myślicie?
#rower #mtb
bladybezczel - Mordeczki odebrałem dziś amortyzator na który, nie kłamiąc, polowałem ...

źródło: temp_file1809774176903117889

Pobierz
  • 25
@kajak98: nie, dlaczego. Nigdy nie złamałem niczego w rowerze, bo jeżdżę jedynie po mieście i mam wrażenie że jednak spokojnie, jednak czasem są sytuacje gdzie takie rzeczy decydują czy przeżyjesz. Przez wiele lat miałem kawałek drogi do pracy gdzie musiałem walić pomiędzy samochodami i jak najszybciej bo to chyba nielegalne było. Tam jest jakaś ścieżka, ale na około, dwa czy nawet więcej przejść dla pieszych na kaórych trzeba bardzo długo czekać
@Poludnik20: możliwości zwrotu raczej nie ma już, bo kupiony z powiedzmy niemieckiego OLX. Najlepsze jest to, że ten model z prostą rurą sterową jest nigdzie niedostępny a tydzień po tym jak kupiłem to sklep bike-discount rzucił na sprzedaż 3 całkiem nowe sztuki właśnie z prostą rurą i w macie:)
@bladybezczel: według mnie nie powinno mieć to wpływu na wytrzymałość, bo:
- nie ma wycieniowanej sterówki, więc masz tam jeszcze dużo materiału
- trekkingi raczej nie mają płaskich kątów główki, więc siły ścinające nie powinny być duże
Ja bym nabił bieżnię, zapomniał i cieszył się nowym sprzętem, ale jeżeli będzie Cię to męczyło, to dogadaj się ze sprzedającym i go odeślij