Wpis z mikrobloga

Moja ocena pierwszych wiadomości:
- było wyjaśnienie co się działo za rządów PIS, według mnie dosyć delikatnie to potraktowali ale rozumiem dlaczego
- były krytyczne i niepocięte w zmanipulowany sposób wypowiedzi prezydenta, polityków PiSu i np Mentzena: wszystkie krytyczne wobec nowego rządu
- informacje ważne i wyjaśnione w prosty sposób
- nie było zbytniego słodzenia wobec nowej władzy np. wspomniano że deficyt nowej władzy będzie większy niż planował PiS

Jeśli tak mają wyglądać nowe Wiadomości to jak dla mnie super.
I jeszcze coś tak na przyszłość: mam świadomość, że media publiczne mogą być TROCHĘ łagodniejsze wobec aktualnej władzy ale nie miał bym też nic przeciwko gdyby były łagodniejsze za rządów PiSu dla PiSu. Jednak PiS zrobił z tego jedną wielką obrzydliwą tubę propagandową, dlatego nowej władzy także należy patrzeć na ręce i TVP. Na szczęście pierwsze wydanie wiadomości napawa optymizmem.
#tvpis #sejm #polska #tvp #bekazpisu #polityka
  • 21
  • Odpowiedz
@Nobody32: przecież kompletnie nie pokazali wypowiedzi polityków PiS. Nic nie było o argumentach drugiej strony że przejęcie TVP było nielegalne. Nic nie było o przyjętym pakcie migracyjnym. Za to nie było też chamstwa.
Szczerze, chyba wolałem stary tvpis. Przynajmniej każda strona polityczna miała swoją telewizję i można było wysłuchać wszystkich. Teraz narracja jednej strony.
  • Odpowiedz
@Nobody32 powinno być jak BBC News, wiadomo jest zachodnia poprawność polityczna, ale używają jak najmniej przymiotników i starają się dosyć rzetelnie przekazywać informacje.
  • Odpowiedz
przecież kompletnie nie pokazali wypowiedzi polityków PiS.


@eustach: oczywiście że była 8:45 Marcin Ociepa. Jeśli chodzi o temat zmian w TVP to Duda wywodzi się z ramienia PiS i pokazali jego wypowiedź.
  • Odpowiedz
przecież kompletnie nie pokazali wypowiedzi polityków PiS. Nic nie było o argumentach drugiej strony że przejęcie TVP było nielegalne.


@eustach: było o tym

Szczerze, chyba wolałem stary tvpis. Przynajmniej każda strona polityczna miała swoją telewizję i można było wysłuchać wszystkich. Teraz narracja jednej strony.


@eustach: były argumenty obu stron, a telewizja publiczna nie jest od bycia telewizją partyjną
  • Odpowiedz
@Nobody32: mi też ogólnie się podobało. Jedynie pominęli to że przejęcie TVP było lekko mówiąc kontrowersyjne i raczej niezgodne z prawem według wielu konstytucjonalistów
  • Odpowiedz
@Niewymawialne: zgadzam się. Rączki precz. Tyle że dzisiejsze wiadomości to nie był najlepszy przykład bezstronnego dziennikarstwa. Fakt nie było wytykania palcami i obrażania drugiej strony, ale przemilczenie ważnych tematów to też pewien rodzaj manipulacji.
  • Odpowiedz
Fakt nie było wytykania palcami i obrażania drugiej strony, ale przemilczenie ważnych tematów to też pewien rodzaj manipulacji.


@eustach: prawda, przemilczeli np bezprawne wejście Kamińskiego i Wąsika na salę obrad po tym jak zgodnie z prawem wygasł im mandat, chamski gest Kamińskiego na sali i donoszenie przez PiS na Polskę do instytucji unijnych
  • Odpowiedz