Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Za jakiś czas ma się do mnie wprowadzić dziewczyna. Chcemy dzielić na pół wszystkie rachunki i opłaty za mieszkanie i tu trochę głupie pytanie - jak najlepiej jest dokonywać wpłat? Myślałem, żeby wplacała mi na konto, bo ja odpowiadam za robienie płatności i do mnie przychodzą wszystkie rozliczenia, ale boję się że skarbówka się przysra, że dostaję regularnie jakieś przelewy i nie chcialbym robić sobie problemów z tłumaczeniem się. Czy po prostu robić tak, że wpłacam swoją połowę a ona osobno swoją za prąd itd. na rachunek dostawcy?
#kiciochpyta #zwiazki #nieruchomosci #podatek



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Bez przesady, tym bardziej jak razem macie mieszkać, przelewa CI hajs i tyle, ja ze swoją kobietą normalnie przesyłamy sobie pieniądze. Wystarczy, ze chcę gotówke wypłacić a mam prowizje w swoim bankomacie, to wysyłam jej a ona mi wypłaca, nikt nie pyta czemu jej jakieś pieniądze wysyłam.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zróbcie u notariusza umowę cywilno-prawną na spółkę z o.o. a następnie ona wnosi swoje 246 zł jako wkład finansowy, ewentualnie aport środów trwałych.

Następnie całość przechodzi przez spółkę typu offshore na Belize, potem to wraca na Twoje konto jako dywidenda wypłacana kwartalnie i już spokojnie możesz płacić za gaz i prąd.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: skarbowka nie ma czasu na takich leszczy, ale jak masz problem i chcesz koszernie robic to zalozcie sobie wspolne konto, wplacajcie po rowno i z tego konta oplacajcie (bo oboje mozecie). Przy okazji bardzo dobry krok do doroslosci
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Spisz z nią umowę zamieszkania jako gość w ramach któej zobowiązuje się do ponoszenia opłat za mieszkanie. Opłaty nie są dochodem więc nie podlegają opodatkowaniu. W teorii xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tylko gotowka, wpłaty łącznie powyżej 2 lub 4k musisz jako darowizny lub pożyczki i opłacać pcc.
Nie możesz nawet od tak pożyczyć kumplowi 5k bo już w pcc wchodzisz, tu jest ta sama sytuacja.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli chcecie zostać przy przelewaniu kasy między sobą, to chociaż tytułujcie rzetelnie przelewy - tak, by nie było żadnych niejsaności czy wątpliwości, że dany przelew to nie darowizna, tylko oddelegowanie kwoty w konkretnym celu ("czynsz za grudzień 2023", "opłata za rachunek Enea grudzień 2023").
Ale najlepiej jest założyć wspólne konto, na które oboje możecie wrzucać pieniądze i nimi dysponować
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @OlekAleksander: Nikt o nic nie pyta, bo nie wie, do czasu aż US z jakiegoś powodu zrobi kontrolę.
@OP Zakładacie wspólne konto, na nie przelewacie i z niego płacicie. Jako nadawca przelewy pojawi się ten, kto zlecił przelew.
Ewentualnie robi ci przelewy, jednak w tytule wpisuje, za co np. 1/2 czynszu za mieszkanie i opłat za rachunki, zwrot za zakupy itp. Wtedy w przypadku (mało
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeden miesiąc ty drugi ona. Czynsz jest stały więc będzie po równo. A prąd czy gaz to różnica przecież kilka procent miesiąc do miesiąca. A dla odbiorcy nie jest ważne kto robi przelew. Ma być opłacony rachunek
  • Odpowiedz