Wpis z mikrobloga

#steamdeck
1.Ile jest w końcu wersji konsol? Tylko lcd i oled?
2.Jak z przesyłem obrazu na tv w fhd? Ogarnie takie rdr2 czy forze horizon 5 na 30fps, czy lepszy będzie do tego xbox?
3. Ta karta Micro SD jest wymagana do jakichś gier czy sam ssd wystarczy?
  • 19
  • Odpowiedz
@GRBAS: 1. LCD i OLED. Ten drugi poza lepszym ekranem, ma jeszcze lepszą baterie która trzyma dłużej ale osiągi w grach na obu wersjach są takie same. 3. Karta Micro SD nie jest wymagana ale łatwiej tak rozszerzyć sobie pamięć w konsoli
  • Odpowiedz
@GRBAS: muszę zapytać... Czemu do diabła microSD miałoby być wymagane gdziekolwiek skoro już jest wbudowany ssd?? XD

Oczywiście że do 2 ww gier lepszy będzie Xbox do tv
  • Odpowiedz
2.Jak z przesyłem obrazu na tv w fhd? Ogarnie takie rdr2 czy forze horizon 5 na 30fps, czy lepszy będzie do tego xbox?


@GRBAS: Steam Deck został stworzony z myślą o 800p, taki Cyberpunk na High czy RDR2 robi wrażenie. Na TV w 1080p, decka możesz porównać do ps4 - wydajnoś/jakość ta sama. Forze ogarnie, RDR2 to musisz zejsc z jakoscia grafiki.
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Gówno prawda, płyta główna oraz procesor są inne. Całość została przeprojektowana z myślą o lepszej oszczędności energii, większej baterii i cieńszemu ekranowi.
Ponadto wersja oled ma nieco więcej mocy, nie jest to zauważalny wzrost ale nie jest zerowy.

@bubub: Obecne gry zajmują strasznie dużo miejsca, a ze SteamDeck odpala gry PC to pobierasz tekstury full HD lub 4k tylko po to by ich nigdy nie użyć.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: jesli finalnie rozbija sie to tylko głownie o lepszy czas pracy na baterii a nie znaczące osiągi w grach o czym damko Valve mówiło wydając OLEDA to już się srasz do mojego wpisu tylko by się przywalić. OLED jest usprawnieniem ale dla laika odpali on wszystko podobnie jak LCD
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Konkurencja pokazała, że duża moc kosztem krótkiego czasu na baterii w urządzeniu przenośnym, to słaby pomysł.
Twój oryginalny wpis zasugerował że wymienili tylko ekran i tylko baterię, co jest nieprawdą, nawet analogi są inne.
Jasne jest to nadal lifting pierwszego modelu, ale takie niedomówienia mogą się kończyć tym, że ktoś będzie się zastanawiał czy może w razie usterki użyć części z np uszkodzonego LCD. I na Reddit (chyba najwieksza społeczność
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: no Nintendo najlepiej to też pokazało wydając V2 i OLEDa. Steam Decka LCD mam dopiero kilka dni ale to jak wciągana jest bateria przy grach AAA jest mocno odczuwalne w porównaniu do Switcha, który przy bardziej wymagających tytułach na ten system trzyma na baterii po prostu długo w nowszych rewizjach. Valve zrobiło naprawdę świetnie usprawniony sprzęt. Sam bym wziął OLEDa ale przepaść cenowa była dla mnie za duża po LCD
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Gry na switcha są robione z myślą o jednym urządzeniu z jednym systemem operacyjnym. Zajmują mniej miejsca bo mają często (chodź nie zawsze) specjalne modele i tekstury idealnie pasujące pod moc urządzenia.
Na handheldzie steam deck czy konkurencyjnych ROG ally czy Lenovo legion, masz ustawienia graficzne pasujące to statystycznego komputera statystycznego potencjalnego konsumenta.

Swoją drogą ciekawe czy po jakimś czasie wersje OLED również będą dostępne jako refundowane.
Osobiście mając wersje
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Switcha tutaj podałem
Jako przykład rewizji sprzętowej z poprawionym czasem pracy na baterii, bo V1 wciągała baterię jak głupia i przy takiej Zeldzie trzymała stosunkowo krótko w porównaniu z nowszymi rewizjami. Jasne że gry na Switcha są robione na jedną platforme ale wciąż na ten system pojawiają się gry bardziej zasobożerne na tyle ile ten sprzęt pozwala.

Ja Steam decka już chciałem od 8miu miesięcy i uważałem że 1900 zł
  • Odpowiedz
@GRBAS: 2. Zdecydowanie Xbox lepszy, nawet serii S. Jeżeli chodzi o full hd i 60 fps to gry mniej więcej tak do 2012.
Mafia 2 chodzi ok na full detalach, Dead by daylight - tutaj musiałem zjechać do 768p więc mam na 65 calach mydło, ale nadal da się grać xD, portal 2 - 4k i około 60 fps, gry z switcha 1440p (czyli więcej niż oryginał) i 60 fps, wormsy
  • Odpowiedz
@BiedronkaGoActive: Steam Deck naprawdę daje radę z odpalaniem ale moja wersja LcD wciąga baterie jak głupia. Wiesiek 3 czy FFXV odpalają się w 60 klatkach ale pełna bateria starczy na godzinę z hakiem gry. Obniżyłem klatkarz do 30 w Wiesiu i widzę że jest już spora poprawa z ciągnięciem baterii przez Decka. Czy polecasz jeszcze co można obniżać by rozgrywka była w miarę komfortowa a praca na baterii jak najdłuższa a?
  • Odpowiedz