Wpis z mikrobloga

#krakow
Mam taką sytuację, że dostałem dziś skierowanie od pracodawcy na badania wstępne do roboty i mi powiedział, że mogę z tym iść do dowolnej medycyny pracy i mi zrobią badania. A jak czytam, to wszędzie jest napisane, że pracodawca musi mieć umowę z daną placówką bo inaczej mi nie zrobią żadnych badań. To jak to w końcu jest? XD Da się takie badania ogarnąć w Krakowie? Dodzwonić się gdziekolwiek po info też graniczy z cudem...
#medycynapracy
  • 16
@darek-jg: ciekawe, bo ja nigdy nie miałam problemów ze zrobieniem “prywatnie” badań medycyny pracy. Domniemam, że ten przepis jest martwy w niektórych częściach Polski, a niektórzy go przestrzegają i stąd rozbieżność. @Jerac ja bym zadzwoniła do pracodawcy żeby podał Ci z którą przychodnią ma podpisaną umowę bo już 3,5,7 przychodni Ci odmówiło.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że nie warto się wychylać - wprost znajomością przepisów prawa pracy. Będziesz pierwszą osobą do zwolnienia od razu, bo potencjalnie możesz stworzyć problemy. @darek-jg wcale mnie nie dziwi taka interpretacja- to są przepisy z 97 roku. Więc pewnie moznaby znaleźć wyroki sądów z różnych rejonów o różnym skutku.
  • 0
@Palinkka: A z jakiej części polski pochodzisz? W sensie, gdzie robiłaś te badania, że nie robili problemu skoro piszesz, że to zależy od części polski w której się robi te badania...
  • 0
Update
Zrobiłem bez problemu w Krakowie, sami mi wystawili od razu fakturę na pracodawcę, nawet nie pytali czy chcę więc wszystko git, dzięki za pomoc :D